banner434

banner433

CHP'li Bayburtlu, Vezirköprü sözlerin yerine getirilmesini bekliyor!

CHP İlçe Başkanı  Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu, "Vezirköprü üretim istiyor sanayii istiyor ticaret istiyor 19 senedir iktidara bel bağlamış Vezirköprü halkı ne verilen sözü unuttu ne de yapılanları unuttu." dedi.

Siyaset 08.06.2021, 14:04
CHP'li Bayburtlu, Vezirköprü sözlerin yerine getirilmesini bekliyor!

"Vezirköprü’yü düşünen eski siyasetçi büyüklerimizin her fırsatı değerlendirerek ilçemizin etrafının barajlarla çevirmesi halkımızı memnun ederken, barajları değerlendiremememiz tarımı bitirme noktasına gelmiştir." ifadelerini kullanan CHP İlçe Başkanı  Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu, Ak Partili milletvekillerini göreve çağırarak şu açıklamalarda bulundu;

Akören, Adatepe, Oymaağaç, Türkmen, Yağanözü, Ağcayazı ve İncesu hattındaki tesisatın arızalarıyla uzun süre uğraşılırken diğer mahallelere hizmet edilmemiştir. Samsunun Üçüncü büyük yüzölçümüne sahip olan Vezirköprü rençberi terk edilmiş düşünülmemiştir. Defalarca mahalle sakinlerine söz verilmesine rağmen
Doğanca Göleti’nin yapılmaması 19 yıllık %77oy almış iktidar partisinin ayıbıdır.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyin seçim vaadi olarak Vezirköprü’müze vermiş olduğu Kenevir üretim ve sanayii vaadini unutmadık. Ancak, kenevirin de can damarı su. Su olmadan buradaki üreticiyi nasıl canlandırabiliriz?

Bu söz verileli Sayın Belediye Başkanımız başta olmak üzere ilçeye sahip çıkması gerekenler, mitingde Cumhurbaşkanımız tarafından verilen sözün üzerinden 2,5 sene geçmesine rağmen, kenevir üretiminde ve sanayisinde bir arpa yolu alınamamıştır. Kenevir, üretimi yapan çiftçimizin elinde kalmış, çiftçimiz zarara uğratılmıştır. Tarımın her aşamasında mutlak ihtiyaç olan suyu karşılayamadan çiftçimizin üretim yapması kaliteli ürün yetiştirmesi beklenemez. Akp’li milletvekillerini göreve çağırıyorum.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)