CHP'li Gürer: Sağlık Bakanlığı taşeronlarına da kadro verilsin

CHP'li Ömer Fethi Gürer, Sağlık Bakanından taşeron çalışanların kadroya alınması istedi. Gürer, KHK ile ihraç edilenlere de dikkat çekti.

Siyaset 13.11.2019, 13:04 13.11.2019, 14:36
CHP'li Gürer: Sağlık Bakanlığı taşeronlarına da kadro verilsin

Cuimhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Sağlık Bakanından taşeron çalışanların kadroya alınması istedi. Bütçe Komisyon toplantısında ayrıca KHK ile ihraç edilenlere de dikkat çeken Gürer, Bilgi işlem, görüntüleme merkezi çalışanlar, birimlerde çalışanlar, Sağlık Bakanlığında taşeronda kaldıklarını, haklarının gasledildiğini belirtti. Taşeronda kalanlara neden kadro verilmemektedir? 

Atanamayan sağlıkçılar olduğunu, sayılarını Bakanlığın bilmediğini binlerce sağlıkçı atama beklediğini belirten Gürer, "Taşeronda kalanlara neden kadro verilmemektedir? Eğitimini tamamlamış Sağlık alanında kadro bekleyenlerin durumu için ne düşünüyorsunuz? Sözleşmelilerin eş durumundan tayin sorunlarını çözmeyi düşünüyor musunuz?” diye sordu.

KHK İLE İHRAÇ EDİLDİLER

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, KHK ile ihraç edilenlerin durumunu da Bakan Koca’ya şunları sordu:

“Niğde'de sağlık emekçisi Melike Öcal ve Hatice Kayacan yaklaşık iki yıl önce hiç gerekçesiz ihraç edildiler. Nedenlerini bilmiyorlar, haklarında bir dava yok. İşlerine dönmek istiyorlar. Bunlar işlerini iyi yapan iyi insanlardı. Neden bunlar ihraç edildi? Kendilerinin bilgisi de yok. Dönüşleri konusunda yardımcı olursanız insani anlamda da bir iyilik yapmış olursunuz” dedi.

“SENDİKA AYIRIMI”

Ayrıca sendika ayırımı konusuna da değinen Gürer, “Sendika ayrımı ve baskıların Bakanlıkta olduğu sizlere de sanırım yansımıştır. Neden böyle bir baskının önlenmesi sağlanamıyor?” diye sordu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)