banner424

banner425

banner423CHP'li Kadınlar, İstanbul Sözleşmesi’nin iptali için Dava Açtı

CHP İl Kadın Kolu Başkanı Nazan Güneysu, CHP'li Kadınlar olarak İstanbul Sözleşmesi’nin iptali için dava Açtıklarını belirtti.

Siyaset 30.03.2021, 17:27
CHP'li Kadınlar, İstanbul Sözleşmesi’nin iptali için Dava Açtı

“İstanbul Sözleşmesi, kadınların can simididir.”demeye devam edeceklerini belirten CHP İl Kadın Kolu Başkanı Nazan Güneysu yazılı basın açıklamasında, İstanbul Sözleşmesinin iptali için dava açtıklarını belirterek şunları söyledi;

"Kadınlar adına Danıştay’a verilen iptal başvurusunun ardından Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, Kadın Kolları Genel Başkanımız Aylin Nazlıaka, Genel Başkan Yardımcılarımız, PM Üyelerimiz, MYK Üyelerimiz, Milletvekillerimiz ve 81 İl Kadın Kolları Başkanlarımız ile birlikte Genel Merkez bahçesinde bir basın açıklamasında bulunduk.

Biz CHP’li kadınlar diyoruz ki;”Bu karar yok hükmündedir.Tanımadığımız,sözleşmeden çıkma açıklamasının üzerinden 12 saat geçmeden 6 kız kardeşimiz öldürüldü. Bu yüzden “İstanbul Sözleşmesi, kadınların can simididir.”demeye devam edeceğiz.Kanun ile katıldığımız bu sözleşmeden idari karar ile ayrılamayız. Biz CHP Kadın Kolları olarak Danıştay’a açtığımız dava ile hukuk devletinin işlerliğini kanıtlamasını bekliyor,kararın ivedilikle iptal edilmesini talep ediyoruz.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)