Alexa

CHP'li Serap Gürgör; Haklarımızın Farkında mıyız?

CHP Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Serap Gürgör; "Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk kadına yıllarca ihmal edilen sosyal ve siyasal haklarını 1930 yılından itibaren kazandırdı. Dünyada Birleşmiş Milletler tam 18 yıl sonra ‘İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ ilan etti."dedi.

CHP'li Serap Gürgör; Haklarımızın Farkında mıyız?

Mustafa Kemal Atatürk'in kadına yıllarca ihmal edilen sosyal ve siyasal haklarını 1930 yılından itibaren kazandırdığını, Birleşmiş Milletler ise bundan tam 18 yıl sonra ‘İnsan Hakları Evrensel Beyannamesini ilan ettiğini belirten CHP Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Serap Gürgör; "İnsan Hakları bizim için vardır ve insan haklarının tümüne saygı duyulması bizim hakkımızdır." dedi.

Gürgör, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk kadına yıllarca ihmal edilen sosyal ve siyasal haklarını 1930 yılından itibaren kazandırdı. Dünyada Birleşmiş Milletler tam 18 yıl sonra ‘İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ ilan etti." şeklinde konuşarak açıklamasını şöyle tamamladı:

Haklarımızın ne kadar farkındayız?

Ne yazık ki zamların ağır yükü, işsizlik, aşsızlık, kimseye boğun eğmeden yaşayabilme onurunu insanların elinden almaktadır. İnsan hakları ve eşitlik, insan hakları fikrinin  merkezinde yer alan iki temel değerdir.Bütün insanların eşit olması,, inan haklarının evrensel kılar, insan hakları daha iyi ve onurlu bir yaşam için gerekli olan temel standartlar tanımlandığında anlaşılabilir.

İnsan Hakları bizim için vardır ve insan haklarının tümüne saygı duyulması bizim hakkımızdır.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner325