CHP'li Zeybek'ten 'KÖYTÜR' Açıklaması

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, TBMM Genel Kurulunda KÖYTÜR'e sahip çıkılması gerektiğini açıkladı.

Siyaset 16.12.2015, 19:09
CHP'li Zeybek'ten 'KÖYTÜR' Açıklaması
Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Türkiye Büyük Millet Meclisi genel kurulunda KÖYTÜR ile ilgili bir konuşma yaptı.
 
 Kemal Zeybek, meclis genel kurulunda yaptığı konuşmada, Orta Doğu ve Suriye'de gelişen politikalar ve AKP iktidarının uyguladığı politikalar ile birlikte son olarak Rusya ile ilişkilerin bozulması sonucu Samsun'da KÖYTÜR firmasının ekonomik olarak batışının gerçekleştiğini ifade etti. CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, KÖYTÜR'ün batması sonucu şu anda 200 milyonun üzerinde bir batağın söz konusu olduğunu ve tavuk ihracatının da durduğuna dikkat çekti.

CHP Milletvekili Kemal Zeybek, yaptığı konuşmada, "Bu duruşu sağlayan, bu ihracatı engelleyen şu andaki mevcut AKP iktidarının yeniden ekonominin düzelmesi için, Samsun'daki KÖYTÜRK firmasının ve tabana yayılan ekonominin bozulmasına etki edebilecek bu politikanın durdurulması için KÖYTÜR'e sahip çıkması gerektiğini, Samsun ekonomisinin yerinde incelenerek KÖYTÜR mağdurlarının desteklenmesinin sağlanması gerektiğini düşünüyorum" dedi.

Yorumlar (0)