CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Oldu

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine dair partilerin çalışmaları devam ediyor. CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce olduğu açıklandı.

Siyaset 04.05.2018, 10:08 04.05.2018, 10:28
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Oldu

CHP, cumhurbaşkanı adayını yaptığı kapalı grup toplantısı ile belirledi. Alınan grup kararı açıklandı. CHP'nin adayı Muharrem İnce oldu.


24 Haziran'da yapılacak erken seçimde, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı kim olacak sorusu böylece cevap buldu. Seçim takviminin açıklanmasından sonra CHP'nin Cumhurbaşkanı merak ediliyordu.Ak Parti ve MHP CHP Cumhurbaşkanı adayı'nın bir an önce açıklanmasını istiyordu.

CHP tarafından Türkiye genelinde yaptırılan ankette, Muharrem İnce rakiplerine fark atarak birinci sırada yerini aldı. Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran'da yapılacak seçimler öncesi adayını belirleyebilmek için anket yaptırmıştı.Kılıçdaroğlu tarafından yaptırılan ankette, seçmenlere 4 isim sorulmuştu: 

Yalova Milletvekili Muharrem İnce, İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Abdüllatif Şener.

Böylece Yüzde 60 oranıyla birinci sıraya yerleşen Muharrem İnce CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı oldu.

Yorumlar (0)