CHP Samsun İl Kadın Kolları İsmet İnönü'yü Andı

CHP Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Serap GÜRGÖR; " Lozan Barış Antlaşması'nın imzacısı İsmet İnönü'yü 45. ölüm yıl dönümünde saygıyla anıyoruz." dedi.

Siyaset 25.12.2018, 15:44 25.12.2018, 17:34
CHP Samsun İl Kadın Kolları İsmet İnönü'yü Andı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün silah arkadaşı, İnönü Savaşları'nın komutanı, Türkiye Cumhuriyeti'ni bağımsız bir devlet olarak kabul ettiren Lozan Barış Antlaşması'nın imzacısı İsmet İnönü'yü 45. ölüm yıl dönümünde andıklarını ifade eden CHP Samsun Kadın Kolları Başkanı Serap Gürgör bir mesaj yayımlayarak şöyle dedi:

"Savaş meydanlarından gelerek demokrasi inancını siyaset meydanında kanıtlayan ve çok partili yaşamın yolunu açarak iktidarı seçim yoluyla devreden İsmet İnönü 2. Dünya Savaşı'nda izlediği politika ile Türkiye'yi savaşa sokmamış ve Avrupa'nın üzerine örtülen demir perdenin Türkiye'nin üzerine de örtülmesine de engel olmuştur. Atatürk'ten sonra partimizin Genel Başkanlığı'nı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanlığını yapan İnönü'yü tarihe mal olan örnek devlet adamlığının yanı sıra, çok iyi bir aile babası kimliğiyle de anıyor, saygıyla selamlıyoruz."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)