CHP Samsun Kadın Kollarından Engelliler Günü Mesajı

CHP Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Serap Gürgür, Engelliler günü münasebetiyle mesaj yayımladı.

Siyaset 03.12.2018, 11:57
CHP Samsun Kadın Kollarından Engelliler Günü Mesajı

Engelliler günü münasebetiyle mesaj yayımlayan CHP Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Serap Gürgür, parti olarak her zaman engellilerin yanında olacaklarını söyledi.

Serap Gürgür'ün yazılı basın açıklaması şöyle:

Hayatta herkes bir engelli adayıdır. engel elde, ayakta, gözde, dilde, kulakta ve zihinde değildir. Her ne kadar engelliler denilse de asıl engel , onları görmeyen gözlerde ,onlara koşmayan ayaklarda, onlara uzanmayan kollarımızda ve onları sevmeyi bilmeyen yüreğimizdedir . En büyük engel sevgisizliktir. Yaşam her zaman güzel, yeter ki düşünceler engelli olmasın.

Biz CHP ailesi olarak sosyal devlet anlayışımızın gereği, engelli bireylerin, çağdaş yaşamın gerektirdiği olanaklara her alanda kavuşmalarını, temel bir insan hakkı olarak kabul ediyoruz.  Engelli yurttaşlarımızın toplumsal yaşama aktif olarak katılmasını sağlamak ve eşit yurttaşlığı mümkün kılmak amacıyla; eğitim, sağlık, ulaşım ve istihdamda karşılaşılan engellerin bir bir ortadan kaldırılması için CHP ailesi olarak çaba harcamaktayız.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak, engelsiz günler için birlikte çaba harcayarak, her zaman engellilerimizin yanından olacağımızın bilinmesini isteriz.
 El ele vererek tüm engelleri aşalım, yürekler engelli olmasın, tüm engelli dostlarımıza sevgiler, saygılar.
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)