CHP'de Kemal Kılıçdaroğlu Yeniden Genel Başkan Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkanlığını tazeledi. Kılıçdaroğlu, CHP'nin 37. Olağan Kurultayı'nda, hizmet etmekten hiç bir zaman vaz geçmeyeceklerini ifade etti.

Siyaset 25.07.2020, 21:11 25.07.2020, 21:37
CHP'de Kemal Kılıçdaroğlu Yeniden Genel Başkan Oldu

CHP 37’nci Olağan Kurultayını gerçekleştirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1251 delegenin oyunu alarak altıncı kez Genel Başkan seçildi.

Saat 17.15'te başlayan oy verme işlemi saat 18.15'te bitti. Genel başkanlık için tek aday olan İzmir Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, 1 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Kurultay Salonunda yaptığı konuşmada, Yeri gelir 24 saat çalışırım. Bu taahhütlerimizi dostlarımızla birlikte yerine getireceğimizi söyledik. Kavga zamanı değil, ayrışma zamanı değil, beraber olma, birlikte olma zamanıdır. Elbette herkes bizim gibi düşünmeyebilir. Ama her düşünceye saygı göstermek de bizim görevimizdir." dedi.

"Ayrışma yok. Ayrıştırmak, bölmek isteyenler kendi koltuklarını korumak isteyenlerdir. Biz bunlardan olmayacağız. Yeni bir siyaset anlayışını başlattık ve bu anlayışla yola çıkacağız. Bana verdiğiniz oyun benim açımdan doğurduğu sorumluluğun farkındayım. Bu ülkeye hizmet etmek benim için mübarek bir görevdir. Ben bu görevi mutlaka yerine getireceğim." İfadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, Sosyal Medya Twitter hesabından da şunları paylaştı:

"Bir kez daha bana duyduğunuz güven ve vermiş olduğunuz bu onurlu görev için tüm partililerime yürekten teşekkür ediyorum. Bu ülkeye hizmet etmek ve bu ülkeyi huzura kavuşturmak benim boynumun borcudur!" 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)