CHP'den Erdoğan ve Bahçeli'ye Tepki!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ak Parti yetkililerinin CHP'yi hedef alan eleştirilerine sert tepki gösterdi.

Siyaset 03.09.2017, 13:58 03.09.2017, 20:33
CHP'den Erdoğan ve Bahçeli'ye Tepki!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cankurtaran yaptığı basın açıklamasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ak Parti yetkililerine tepki gösterdi.

Bir süredir gündemi işgal eden "Adalet Kurultay-'da içki içilmesi" tartışması devam ederken eleştirilere CHP Genel Başkan Yardımcısı Cankurtaran'dan tepki geldi.

AK PARTİ VE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A TEPKİ

CHP tarafından işlem yapılmasına karşın Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ak Partili  yetkililerin CHP’yi hedef alan açıklamalarına yaptığı yazılı açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, “Erdoğan, şehitlere kelle diye hitap etmedi mi? Şehide kelle diyenler, CHP’ye şehitlere saygıyı öğretemez. Kurultaya gelen 30 bin kişinin adalet talebini duymayanlar sadece üç kişinin hatasına mal bulmuş mağribi gibi balıklama atlayarak ülkeyi esir alan adaletsizliğe karşı mücadeleyi engelleyemezler” diye konuştu.

CANKURTARAN'DAN BAHÇELİYE TEPKİ

Cankurtaran, Bahçeli’nin de AKP’yle birlikte Adalet Kurultayı’nı sulandırmaya çalıştığını ifade ederek, “Muhtemelen Kör Niko Meyhanesi Bahçeli’nin hayalindeki bir yer. Gerçekte  öyle bir yer varsa da belli ki kendisi iyi biliyor ve sık sık gidiyor. Ancak siyaseten bizi ilgilendiren  ise Kör Niko’yu ortaya atan Bahçeli’nin AKP’nin kuyruğuna takılarak ülke sorunlarına ve artan adaletsizliğe kör olmasıdır” diye konuştu.

 YÜKSEK YARGIYA TEPKİ

Kenya'da usulsüzlük yapıldı diye Yüksek Mahkeme'nin başkanlık seçimlerinin yenilenmesi kararını da değerlendiren Cankurtaran, "AB ülkelerini geçtik yargı bağımsızlığında Kenya'dan bile geriye düştük. Türkiye’de ise Yüksek Seçim Kurulu (YSK) aleni hile yapılan referandumu yasalara rağmen iptal etmedi. Türkiye’deki yüksek yargı, altı üstü 54 yıl önce bağımsız bir ülke olan Kenya’nın yüksek yargısı kadar olamadı. Bu Türk demokrasisi ve yargısı adına utanç verici bir durumdur” şeklinde konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)