Alexa

CHP'den istifa...

Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, partisi olan CHP'den istifa ettiğini belirtti.

 CHP'den istifa...
banner327
Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, partisi CHP'den istifa ettiğini belirterek, "Milletvekilimizi desteklemek, gösterilen adayın yanlış olduğunu belli etmek ve protesto etmek amacıyla yapılmış bir istifadır" dedi.

Çağlayan, makamında düzenlediği basın toplantısında, 37 yıldır üyesi olduğu partiden istifa etmenin kolay olmadığını söyledi.

Yerel seçimlere az bir süre varken genel merkezin aday belirleme sürecinde yanlışlıklar yaptığını ifade eden Çağlayan, üzülerek partisinden istifa ettiğini belirtti.

İstifasının lokal bir istifa olduğunu dile getiren Çağlayan, şöyle devam etti: 

"Çok üzüldük. Vatandaşlarımızdan da yoğun bir tepki geldi. Diğer adaylar olmadı, neden Kırklareli'den biri bulunamadı gibi itirazlar oldu. Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırkklareli'nin milletvekilidir ama Babaeski'de oturuyor. Dün Milletvekilimiz Turgut Dibek, partiden istifa etti. Bu durum karşısında milletvekili istifa ettikten sonra istifa etmemem, onu yalnız bırakmak olur. Milletvekilimizin dilekçesindeki bütün istifa sebeplerine katılarak noter kanalıyla CHP'den istifamı verdim. Bizde helvacı kağıdı gibi istifanı ver, sonra yırt at gibi bir olay yok. Bu lokal bir istifadır. Lokal sebeplere dayanan bir istifadır. Milletvekilimizi desteklemek, gösterilen adayın yanlış olduğunu belli etmek ve protesto etmek amacıyla yapılmış bir istifadır."

Çağlayan, istifasını hem genel merkeze hem de il ve ilçe örgütüne bildirdiğini söyledi. Yüzde 50 oy oranıyla seçimi rahat bir şekilde alacakken adayın değiştirildiğini ifade eden Çağlayan, "Kaybedilse de olur gibi davranıyorlar. Beni aday yapmamaları için ne gibi sebepleri vardı bunu bilmiyorum. Bununla ilgili hiçbir bilgim yok. Bu konuda hiçbir mantık yürütemiyorum" diye konuştu.

Çağlayan, istifa etmesinin, tekrar aday gösterilmesine engel olmadığını, "Partime kızdım, başka bir partiye gidiyorum" diye bir şey söyleyemeyeceğini, kendisini destekleyen kişilerle görüşerek bu konuyu değerlendireceğini kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2014, 16:44
YORUM EKLE