banner434

banner433

CHP'den Onur Anıtına Saldırı Tepkisi

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu Onur Anıtı'na Yönelik Saldırıya İlişkin basın açıklamasında bulundu.

Siyaset 03.02.2022, 12:18 03.02.2022, 13:06
CHP'den Onur Anıtına Saldırı Tepkisi

Samsun'da Onur Anıtı'na Yönelik Olarak Gerçekleştirilen Saldırıya İlişkin basın açıklamasında bulunan CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, "Onur Anıtı, Samsun halkının büyük kurtarıcısına karşı beslediği minnet duygusunun abidesidir ve hiçbir Samsunlu bu hain eylem karşısında tepkisiz kalmayacaktır." dedi.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Hancıoğlu'nun yazılı basın açıklaması şöyle:

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ!

Dün gece Samsun'da, vatanımızın kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu, ulusumuzun ebedi lideri Mustafa Kemal Atatürk'e olan bağlılığımızın nişanesi ve şehrimizin simgesi olan Onur Anıtı'nı yıkmak amacıyla alçakça bir eylem gerçekleştirilmiştir. Onur Anıtı, Samsun halkının büyük kurtarıcısına karşı beslediği minnet duygusunun abidesidir ve hiçbir Samsunlu bu hain eylem karşısında tepkisiz kalmayacaktır.

Şehrin en merkezi noktasında yer alan ve MOBESE ve güvenlik kameralarının en yoğun bir şekilde konumlandığı bir noktada gerçekleşen bu alçak saldırının anında tespit edilip müdahale edilememesi de düşündürücü ve kaygı vericidir. Öncelikle, bu alçak eylemin fail ve faillerinin derhal yakalanarak yargı önünde hesap sorulmasının ve ayrıca bir ihmal, güvenlik zafiyeti varsa bunun tespit edilerek sorumlular hakkında gerekli işlemlerin tesis edilmesi hususunun takipçisi olacağız. Mustafa Kemal Atatürk vatanımızın kurtarıcısı ve Samsun halkının ebedi hemşehrisidir; Samsun, bu ihaneti affetmeyecektir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)