banner399

banner400

banner398

banner401“CHP’nin içersinde DHKP-C’li Milletvekilleri var”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CHP’nin içersin de PKK’ya destek veren ve sempati duyan siyasetçiler olduğunu belirterek; "Bugün CHP’nin içersin de DHKP-C’li milletvekilleri var. Ön seçimle girdiler” dedi.

Siyaset 02.12.2017, 19:50
“CHP’nin içersinde DHKP-C’li Milletvekilleri var”

AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı'nın 6. Olağan Kongresi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. 430 delegenin oy kullanacağı kongreye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yanı sıra AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdağan Enç, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Aytemiz Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin ve çok sayıda partili katıldı.

Küçük Hesaplarla Uğraşmayın


Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, “Alanya’nın ilk ve tek olma yolunda ilerliyor. İki üniversitesi olan tek ilçenin Alanya, var olan değerlerin büyüyerek devam edecek. Alanyaspor’un Türkiye’nin her yerinde taraftarı var Alanya halkını değerlerine sahip çıkmayız. 17 yıldır bu davayı yalnız bırakmadınız bu kardeşinizi de yalnız bırakmadınız. 17 yıldır siz Alanyalıları temsil etmekten gurur ve onur duydum. Biz Yörük çocuğuyuz koyunda güder Avrupa’yı da yönetiriz. Biz Türk bayrağını dünyanın her yerinde dalgalandırırken, hep sizlerden güç alıyoruz. Ve herkese insanlık dersi veriyoruz. İnsani yardımda birinci biziz. Küçük hesaplarla uğraşmayın bizim hedeflerimiz küçük hedefler değil. 2023-2053-2071 hedeflerini küçük hedefler mi sanıyorsunuz. Biz inanarak yola çıktık. Biz Recep Tayyip Erdoğan’a inandık. Bu davaya ve vizyonuna inandık. İnşallah 2019’da Alanya’ya da Ak geleceği getireceğiz” dedi.

“CHP’nin içersinde DHKP-C’li milletvekilleri var”

Türkiye’nin içeride ve dışarıda neden önüne engel konulduğunu soran Çavuşoğlu şunları söyledi:


“Türkiye’yi neden tökezletmek istedikleri çok iyi biliyoruz ve görüyoruz. Suriye’ye barış getirmek içinde mücadele ediyoruz. Irak’ın toprak bütünlüğü içinde kararlı duruyoruz. Ama bize karşı oynanan oyunları da bozuyoruz. Bozmaya da devam edeceğiz. Türk milletine saygı duymadı da herkes öğrenecek. Türkiye Cumhuriyeti’nin boyun eğmediğini herkes görecek. İçerde hainler yok mu, var elbette. PKK’nın güdümünde olan siyasetçiler var. Siz sanmayın sadece HDP PKK’nın güdümünde bugün CHP’nin içersinde PKK’ya destek veren ve sempati duyan siyasetçiler var. Bugün CHP’nin içersinde DHKP-C’li milletvekilleri var. Ön seçimle girdiler. Siz bunlara Türkiye’yi teslim eder misiniz? Siz Türkiye’nin dış politikasını bunlara teslim eder misiniz? Siz ülkenin ekonomisini bunlara verir misiniz? İşte HDP’li belediyeler verilen paraları Kandil’e gönderiyor. O yüzden bu ülkenin başka şansı yok. Daha çok güçlü olmamız lazım. Biz Türkiye’yi seven her milletle işbirliği de yaparız iltifatta yaparız. Bizim kriterimiz budur vatanını milletini seven insanlarız. Vatan millet sevgisinde ideoloji olmaz. O yüzden vatanını milletini seven insanlarla yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Bazı partiler FETÖ’nün güdümündedir”


FETÖ’ye hizmet eden siyasi partiler bu ülkeye verecek bir şeyi olmadığı belirten Çavuşoğlu, “Bu nasıl Amerika’da birçok kurumlar FETÖ’nün yönlendirmesiyle hareket ediyorsa New York'taki dava dahil bugün Cumhuriyet Halk Partisi de ve bazı partiler de FETÖ’nün güdümündedir. Ben Alanya’da da vatanını milletini seven CHP’lileri biliyorum. Onlara da diyorum ki sırf parti adına FETÖ’nün güdümünde olan ve PKK’ya sempati duyan insanların peşinde koşmayın kardeşim. Bunları size niye anlatıyorum biliyor musunuz? Biz ne kadar çalışmamız lazım ve güçlü olmamız lazım bunları görelim diye. Ayrıca sevgili Alanyalılar bizim sorumluluğumuz 80 milyonla sınırlı değil. Bizler bizden yardım bekleyenlere sırtımız dönemeyiz. Oralara gitmemiz lazım. Devam etmemiz lazım. Tüm dünyadaki mazlumların umududur Türkiye, bunun bilincinde çalışacağız ben sizlere her zaman güvendim” dedi.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
12°
sisli