Çiğdem Karaaslan, '15 Temmuz' mesaj yayımladı

Çiğdem Karaaslan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Mesajında, 15 Temmuz Şehit ve Gazilerini andı

Siyaset 14.07.2022, 10:33 14.07.2022, 12:01
Çiğdem Karaaslan, '15 Temmuz' mesaj yayımladı

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla mesaj yayımlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, yaptığı yazılı basın açıklamasında, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle, canlarını vatan uğruna hiç düşünmeden feda eden şehitleri rahmet, gazilere minnetle andığını belirtti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, 15 Temmuz ile ilgili yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“İrademizi yok sayan ve ülkemizin aydınlık geleceğini hedef alan hainlerin yıllardır kurduğu planın, milletimizin destansı direnişi karşısında bir gecede bozulduğu ve zaferle neticelenen 15 Temmuz’un 6. yıl dönümünde, hürriyetine, bayrağına, vatanına sahip çıkma pahasına canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum. 15 Temmuz akşamı, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Milletimi, illerimizin meydanlarına, havalimanlarına davet ediyorum’ çağrısıyla Türkiye’nin dört bir yanında caddeleri, sokakları dolduran, imanlı yüreğiyle hainlere karşı koyan milletimiz yediden yetmişe, genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle ihanetin önünde set olmuş, şehadete cesaretle yürümüştür. Bu direniş tüm dünyaya örneklik teşkil etmiş, Türkiye aşkına bir olan yürekler omuz omuza durdukça bu milletin asla yenilmeyeceği 15 Temmuz’da görülmüştür.

81 ilimizde demokrasi nöbetleri tutuldu

15 Temmuz ihanet girişimini tüm detaylarıyla planlayanlar; Türk milletinin ülkesini, devletini ve Cumhurbaşkanını canı pahasına koruyacağını hesaba katmamışlardı. Hainleri zelil kılan, alçak emellerine ulaşmalarının önüne geçen irade, Cumhurbaşkanımızın milletimizle birlikte ortaya koyduğu kararlı duruştur. Zihni ipotek altında olan, ruhunu ihanete teslim eden FETÖ’cü hainlerin alçak saldırıları karşısında cesaretle direnen, çıplak elleriyle tankları durduran, göğsünü kurşunlara siper eden milletimiz o karanlık geceyi aydınlığa çevirmiştir. Hainlerin kirli planı o gece bozulmuş, ezanımızı dindirmek, ay yıldızlı şanlı bayrağımızı göklerden indirmek ve halkımıza boyunduruk vurmak isteyen darbeciler hüsrana uğramışlardır. Başarısızlıkla sonuçlanan 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 81 ilimizde başlayan demokrasi nöbetleri de bu zaferin bir parçası olarak tarihe geçmiştir. Demokrasi Nöbetleri, şehitlerimizin canlarıyla ve kanlarıyla vatan kıldığı bu topraklardaki yaşam hakkımıza, istiklalimize ve istikbalimize göz dikenlere verdiğimiz güçlü bir mesajdır.

Cumhurbaşkanımızın liderliğinde durmadan çalışıyoruz

15 Temmuz; demokrasiye ve milli iradeye inanan milyonların zaferidir. Milletimiz tüm farklılıklarını bir kenara bırakarak vatan ortaklığında buluşmuş ve Türkiye’nin geçilmez olduğunu tüm dünyaya 15 Temmuz’da bir kez daha göstermiştir. 15 Temmuz, onurlu bir şekilde hainlerin üzerine yürüyen Ömer Halisdemir’lerin; memleket sevdasını tüm hayallerinin üstünde tutanların; ömrünün baharında şehadete koşan Halil İbrahim Yıldırım’ların, Abdullah Tayyip Olçok’ların; söz konusu Türkiye olunca hiç düşünmeden mücadele edenlerin zaferidir. Yurdu yaşatmak için can veren ama canından aziz bildiği vatanından vazgeçmeyen kahramanlarımızın, şehitlerimizin emanetine hakkıyla layık olabilmek için ülkemizi büyütmenin, kalkındırmanın, büyük hedefleriyle buluşturmanın gayretindeyiz. Devletimizin dirliğini, vatanımızın bütünlüğünü korumak, ülkemizin aydınlık geleceğini inşa etmek için Sn. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde durmadan çalışıyoruz.

Bombalarla hedef alınan TBMM’nin, tarihinde 2. defa Gazi olduğu 15 Temmuz’da Meclis’imize sahip çıkma kararlılığımız, aziz milletimizi hiçbir tehdidin sindiremeyeceğinin bir nişanesi olarak tarihe geçmiştir. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle, canlarını vatan uğruna hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum. Şehitlerimiz ve gazilerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerini ebediyen koruyacaktır.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)