Çiğdem Karaaslan; Çanakkale, İmkan Karşısında İman'ın Zaferidir

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Zaferi’nin 103.Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Siyaset 17.03.2018, 15:00 17.03.2018, 15:25
Çiğdem Karaaslan; Çanakkale, İmkan Karşısında İman'ın Zaferidir

Çiğdem Karaaslan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Zaferi’nin 103.Yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Çanakkale'de Kınalı Hasan’ların, onbeşlilerin, Seyit Onbaşı’nın ve milletimizin topyekûn ortaya koyduğu ruh, milletimizin nihai zafere ulaşmasına vesile olmuştur." dedi.

Karaaslan mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Çanakkale Zaferi, milli bağımsızlığımız, aziz vatanımız, şanlı bayrağımız uğruna canını feda etmekten asla çekinmeyen milletimizin ‘söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ anlayışıyla yazdığı kahramanlık destanıdır. Aziz milletimizin tüm yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, imanıyla var olma mücadelesinin eseri olan Çanakkale Zaferi'nin 103. yıldönümünü idrak etmenin gururunu ve onurunu yaşıyoruz.

Çanakkale Zaferi, imkân karşısında imanın zaferidir. İstiklalimiz ve istikbalimiz uğruna adeta bir gül bahçesine girercesine şehadete koşan milletimizin canı pahasına verdiği destansı bir mücadeledir. Yedi düveli hezimete uğratan, birlik ve beraberlik ruhuyla, tek yürek olarak yüksek irade ve sağlam inançla sergilediğimiz, tarihte eşi benzeri bulunmayan milli mücadele ruhudur. Çanakkale Zaferi, milletimizin, şartlar ne olursa olsun kutsal bildiği vatanı, bayrağı ve ezanı için neler yapabileceğinin göstergesidir. Çanakkale'de Kınalı Hasan’ların, onbeşlilerin, Seyit Onbaşı’nın ve milletimizin topyekûn ortaya koyduğu ruh, milletimizin nihai zafere ulaşmasına vesile olmuştur.

Çanakkale ruhunu kalbinde dipdiri taşıyan milletimiz, 15 Temmuz akşamı istiklal ve istikbaline yönelen alçak darbe girişimini millet olma bilinci ve destansı mücadelesiyle engelleyerek karanlık güçlere karşı bir kez daha 'Çanakkale geçilmez' demiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümünde, bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum.”

Yorumlar (0)