Çiğdem Karaaslan, Dünyanın imrenerek baktığı ülke olduk

Havza ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulunan AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, bölgedeki tarihi yapıların turizme kazandırılması için yapılabilecek çalışmalar ile ilgili olarak bilgiler verirken, Samsun’da yapılacak olan şehir hastanesiyle birlikte Samsun'un tam bir sağlık şehri olacağını söyledi.

Siyaset 22.06.2020, 11:27 22.06.2020, 13:25
Çiğdem Karaaslan, Dünyanın imrenerek baktığı ülke olduk

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Havza ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemeler gerçekleştirdi. Çiğdem Karaaslan, Ziyarette Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir'den bölgedeki tarihi yapıların turizme kazandırılması için yapılabilecek çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, “Yapılan bu ziyaret ile vatandaşlarımız taleplerini en üst makamlara direkt iletme imkanı buluyor. Sayın Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem hanım ve İl Başkanımız Ersan beye ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyorum.” Dedi.

Ak Parti İl Başkanı Ersan Aksu, Samsun’un sağlık yatırımları bakımından önemli bir yerde olduğunu ifade ederek,“Türkiye güçlü bir ülke. Bunu pandemi sürecinde bir kez daha gördük. Ak Parti  ile birlikte sağlık yatırımları ile yoğun bakım sayımız 20 kat artı. Samsun’da yapılacak olan şehir hastanemiz ile birlikte Samsun tam bir sağlık şehri olacak.” dedi. 

KARAASLAN; SINAV VERDİK

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Babalar Gününü kutlayarak başladığı açıklamasında,  16 yıldır yoğun olarak siyasetin içerisinde olduğunu,  İlk defa kovit sürecinde bir şeyleri uzaktan gözlemleme şansının bulunduğunu, Onunda dışında hep sahadaolduklarını ifade ederek,  "O zamanda gördük ki hakikaten Türkiye Cumhuriyeti Devleti Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde şu süreçte öyle bir sınav verdi ki hakikaten diğer dünya ülkeleri, o dünya devleri, Avrupa ülkeleri; Amerika idi o imrenilerek bakılan ülkelerinin çok ağır bedeller ödediği bu salgın sürecinde hamd olsun biz ülke olarak başarı ile çıktık." dedi.

DÜNYANIN İMRENEREK BAKTIĞI BİR ÜLKE OLDUK

Türkiye, dünyanın imrenerek baktığı bir ülke olduğunu söyleyen Karaaslan, "Dünyada hiçbir devlet yok ki 80 ülkeden vatandaşını alsın getirsin, yardım göndersin yada uçak kalksın gelsin. Dünyada başka hiçbir yerinde böyle bir ülke yok ki  hem salgın ile mücadele ederken 5 büyük dev hastane açsın. Dünyada başka bir ülke yok ki bu salgının ekonomik tarafı ile mücadele ederken bir taraftan bu kadar yatırımı hayata geçirsin. Çünkü bizim gerçekten her şeyden önce çok güçlü, çok iradesi sağlam çok cesaretli bir Cumhurbaşkanımız var. Birde ona inanan bir milletimiz var. Bu süreci atlatacağız.  Hep birlikte ülke olarak atlatacağız.  Daha nice yollar, nice okullar, nice adliye binaları yapacağız. Ülkemizi el birliği ile kalkındırmaya devam edeceğiz inşallah. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu süreçte dünyanın imrenerek baktığı bir ülke haline geldi." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)