Çiğdem Karaaslan; Kadınlar Toplumsal Kalkınmanın Anahtarıdır

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan; Kadınlar Toplumsal Kalkınmanın Anahtarı olduğunu belirterek, Zulüm altındaki coğrafyalarda hakları ellerinden alınan kadınların huzur içinde yaşayabilecekleri daha güvenli ve adaletli bir dünya diledi.

Siyaset 07.03.2020, 16:51
Çiğdem Karaaslan; Kadınlar Toplumsal Kalkınmanın Anahtarıdır

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Zulüm altındaki coğrafyalarda hakları ellerinden alınan kadınların huzur içinde yaşayabilecekleri daha güvenli ve adaletli bir dünya dilediğini, şehit anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü en kalbi duyguladığını belirtti.

''İnancımızda, tarihimizde ve medeniyetimizde özel bir yere sahip olan kadınlar; vatanımızın bütünlüğü, milletimizin birliği için verdiğimiz mücadelelerde fedakarlıkları ile daima en ön safta yer almıştır." ifadelerini kullanan Karaaslan; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları söyledi:

KADINLAR HAYATIN HER ALANINDA VARDIR

"Şanlı tarihimiz; kahraman kadınlarımızın vatan savunmasında gösterdikleri unutulmaz cesaret örnekleriyle doludur. 100. Yılı’nı büyük bir gururla idrak ettiğimiz Milli Mücadelemizin zafere ulaşmasında, kundaktaki yavrusunu sırtına bağlayıp cepheye mühimmat taşıyanların katkısı çok büyüktür. Milletimizin geleceğe güvenle bakmasının teminatı olan kadınlarımız geçmişte olduğu gibi bugün de demokrasimizi daha ileriye taşıma ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefimize ulaştırmak için canla başla çalışmaya devam etmektedir. Geleceği çizen öğretmen, ekonomiye yön veren girişimci, bayrağımızı yurtdışında gururla dalgalandıran sporcu, şehrini yerel yönetimlerde temsil eden yönetici olarak kadın bugün hayatın her alanında vardır ve ülkemizin hedeflerine ulaşma mücadelesine aktif şekilde katılmaktadır."

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti olarak son 17 yıllık süreçte gerçekleştirdikeri reformlarla çalışma hayatı, eğitim, ekonomi, siyaset ve sosyal alanlardaki konumlarını iyileştirdiklerini, toplumsal kalkınmanın anahtarı olan kadınların geleceğe emin adımlarla yürüyen bugünün Türkiye’sinde artık daha güçlü ve özgüvenli olarak ürettikleri değer ile ülkemizin gücüne güç kattığına inandıklarını ifade etti.

Güvenli ve adaletli bir dünya dileyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, mesajını şöyle tamamladı;

"Evlatlarını, hain terör örgütünün elinden kurtarmak için 190 gündür tuttukları nöbet ile kararlılığın sembolü haline gelen Diyarbakır Anneleri’nin direnişi, terör örgütüne ağır bir darbe vuracak, anneler evlatlarına kavuşacaktır. Zulüm altındaki coğrafyalarda hakları ellerinden alınan kadınlara huzur içinde yaşayabilecekleri daha güvenli ve adaletli bir dünya diliyor; şehit anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü en kalbi duygularımla kutluyorum.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)