Cihangir İslam, Saadet Partisi'nden Neden İstifa Etti?

Saadet Partisi’nden istifa ettiğini açıklayan Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam, istifasının gerekçelerini açıkladı. İslam; "metot ve görüş farklılıkları; bunun yanında vesayetten ad, özgürlükçü, demokratik, çoğulcu, eşitlikçi ve her kesimi kucaklayan bir anlayışın hakim olmasına dair inancını genel anlamda istifa gerekçelerimi oluşturmuştur." dedi.

Siyaset 06.03.2020, 14:53 06.03.2020, 15:02
Cihangir İslam, Saadet Partisi'nden Neden İstifa Etti?

27. Dönem İstanbul Milletvekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam, Saadet Partisi’nden nedenistifa ettiğini açıkladı.

Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam'ın Kamuoyu açıklaması şöyle:

24 Haziran 2018 genel seçimlerinde Millet ittifakı adayı olarak seçildiğim ve milletvekilliği görevini sürdürdüğüm Saadet Partisi'nden 4 Mart 2020 tarihinde istifa ettim.

Çok yönlü kriz içerisinde bulunan ülkemiz problemlerinin çözümü için günümüz koşullarının ihtiyacını karşılayacak akılcı, adil ve çoğulcu politikaların ivedilikle üretilmesi gereklidir.

Bu bağlamda ülkemizin içinde bulunduğu süreci selametle atlatması ve geleceğinin inşa edilmesi hususlarında parti yönetimiyle niyet ve kaygılarımız hatırı sayılır ölçüde ortaklaşmıştır. Ancak bu hususların çözümüne dair savunduğumuz metot ve görüş farklılıkları; bunun yanında vesayetten ad, özgürlükçü, demokratik, çoğulcu, eşitlikçi ve her kesimi kucaklayan bir anlayışın hakim olmasına dair inancını genel anlamda istifa gerekçelerimi oluşturmuştur.

İstifamın şahsım, Saadet Partisi ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Genel Başkan Sayın Karamollaoğlu’ndan sokaklardaki sempatizanlarına kadar tüm Saadet camiasına içtenlikle şükranlarımı sunuyorum. Bu iç burkan yol ayrımında Saadet Ç,40~}, gösterdiği müşfik tutumun ve tutturduğu yüksek nezaket seviyesinin ülkemiz siyasetine de bir örnek teşkil etmesini diliyorum. Kendilerine bu nedenle bir kez daha müteşekkirim. Dileğim, onları mahcup etmemek için gayretimin sınırlarını zorlayacağımdan emin olmaları.

Gerek milletvekilliği öncesi gerek milletvekilliğini sırasında olduğu gibi mazlumların, mağdurların ve madunların haklarını savunmak; kısaca hak, hukuk ve adalet yolunda mücadele vermek, dosdoğru olmak bundan sonra da şiarım ve yol haritam olacaktır.

Bugünden sonra da hem ülkemiz sorunlarının çözümüne hem de Saadet Partisi'ne dair tespit ve önerilerimi diğer partilere ilettiğim gibi dostluk içerisinde aktarmayı sürdürme çabam devam edecektir.

Yapılan bütün dostane davetlere icabet ederek farklı kesimlerle diyalog kurmak, düşmanlıkları ortadan kaldırmak, düşmanlık üretenlerle mücadele etmek bundan sonra da ödev tanımım içerisinde yer alacaktır.

TBMM'de milletimizin güvenine layık olmaya bundan sonra da gayret gösterecek, sadece doğruyu söylemeye ve sadece doğru kararlara el kaldırmaya devam edeceğim.

Adil, huzurlu, bütün yurttaşların ve ülkemize sığınan her insanın güven duyduğu bir ülke yönetimini tesis etmek için parti, kişi, kurum farkı gözetmeden katkı sunmayı ahlaki ve öncelikli ödevim olarak görüyor, bundan sonra da çalışmalarımı bu çerçevede sürdüreceğimi kamuoyuna saygılarımla arz ediyorum.

Aradığım, hepimiz için daha güzel, daha iyi bir dünya. (6 Mart 2020 - Cuma).

Cihangir İslam İstanbul Milletvekili

NAZIR CİHANGİR İSLAM KİMDİR?

1959 yılında Sakarya’da dünyaya gelen Cihangir İslam, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı ve Profesörüdür.  İlkokulu Adapazarı Atatürk İlkokulunda, ortaokul ve liseyi TED Ankara Kolejinde bitiren Cihangir İslam, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Anadolu Üniversitesi AÖF Felsefe Bölümü ve SUSEM İslami İlimler Programı mezunudur. ABD Minnesota Üniversitesi, Kanada – Montreal McGill Üniversitesi ve ABD Minnesota Twin Cities Spine Center’da Omurga Cerrahisi ve Klinik Araştırma eğitimi aldı ve fellowship programlarını tamamlayan Cihangir İslam,  Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve Kafkas Üniversitesinde Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyeliği, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji Klinik Şefliği yaptı.

Mazlumder, Saadet Partisi, HAS PARTİ, Adalet Zemini ve Hak ve Adalet Platformu kurucularından olan İslam, Artı TV 45 + 45 Programı eş moderatörlüğü, Duvar gazetesi köşe yazarlığı yaptı. İslam'ın 100’ün üzerinde bilimsel çalışması yanında sosyal alanda yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır. Çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca ve Arapça bilen İslam, 3 çocuk babasıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442