Cumhur İttifakı Adaylarının İsimlerini seçim kurullarına iletti

Cumhur İttifakı, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için adayların isimlerini seçim kurullarına iletti.

Siyaset 19.02.2019, 21:01 19.02.2019, 21:24
Cumhur İttifakı Adaylarının İsimlerini seçim kurullarına iletti

Cumhur İttifakında son anda değişikliğin yapılıp yapılmayacağı merak ediliyordu. Cumhur İttifakını oluşturan AK Parti ve MHP bazı illerde ayrı ayrı adaylar belirledi.

Cumhur İttifakı ile ittifakı oluşturan iki partinin bazı illerde gösterdikleri adaylar bölgelere göre şöyle oldu:

CUMHUR İTTİFAKI ADAYLARININ SEÇİM KURULLARINA İLETİLEN LİSTE ŞÖYLE:

Marmara Bölgesi

İstanbul: AK Parti'li Binali Yıldırım (Cumhur İttifakı)

Edirne: AK Parti'li Koray Uymaz (Cumhur İttifakı)

Kırklareli: MHP'li Derya Bulut (Cumhur İttifakı)

Tekirdağ: AK Parti'li Mestan Özcan (Cumhur İttifakı)

Çanakkale: AK Parti'li Ayhan Gider (Cumhur İttifakı)

Balıkesir: AK Parti'li Yücel Yılmaz (Cumhur İttifakı)

Bursa: AK Parti'li Alinur Aktaş (Cumhur İttifakı)

Bilecik: AK Parti'li Nihat Can (Cumhur İttifakı)

Yalova: AK Parti'li Yusuf Ziya Öztabak (Cumhur İttifakı)

Sakarya: AK Parti'li Ekrem Yüce (Cumhur İttifakı)

Kocaeli: AK Parti'li Tahir Büyükakın (Cumhur İttifakı)

Ege Bölgesi

İzmir: AK Parti'li Nihat Zeybekci (Cumhur İttifakı)

Aydın: AK Parti'li Mustafa Savaş (Cumhur İttifakı)

Denizli: AK Parti'li Osman Zolan (Cumhur İttifakı)

Uşak: AK Parti'den Mehmet Çakın, MHP'den Muhammet Fatih Erdoğan

Manisa: MHP'li Cengiz Ergün (Cumhur İttifakı)

Kütahya: AK Parti'den Ahmet Sami Kutlu, MHP'den Alim Işık

Afyonkarahisar: AK Parti'den Mehmet Zeybek, MHP'den Fatih Çetinkaya,

Muğla: AK Parti'den Mehmet Nil Hıdır (Cumhur İttifakı) 

Akdeniz Bölgesi

Antalya: AK Parti'li Menderes Türel (Cumhur İttifakı)

Burdur: AK Parti'li Deniz Kurt (Cumhur İttifakı)

Isparta: AK Parti'den Şükrü Başdeğirmen, MHP'den Yusuf Ziya Günaydın

Mersin: MHP'li Hamit Tuna (Cumhur İttifakı)

Adana: MHP'li Hüseyin Sözlü (Cumhur İttifakı)

Kahramanmaraş: AK Parti'li Hayrettin Güngör (Cumhur İttifakı)

Osmaniye: MHP'li Kadir Kara (Cumhur İttifakı)

Hatay: AK Parti'li İbrahim Güler (Cumhur İttifakı)

İç Anadolu Bölesi

Ankara: AK Parti'li Mehmet Özhaseki (Cumhur İttifakı)

Eskişehir: AK Parti'li Burhan Sakallı (Cumhur İttifakı)

Konya: AK Parti'li İbrahim Altay (Cumhur İttifakı)

Kırşehir: AK Parti'den Yaşar Bahçeci, MHP'den Onur Köksal

Karaman: AK Parti'den Mahmut Sami Şahin, MHP'den Savaş Kalaycı

Aksaray: AK Parti'den Enver Dinçer, MHP'den Sefer Alkan

Niğde: AK Parti'den Emrah Özdemir, MHP'den Hakan Er

Kayseri: AK Partili Memduh Büyükkılıç (Cumhur İttifakı)

Yozgat: AK Parti'den Celal Köse, MHP'den Mehmet Erdemir

Sivas: AK Parti'den Hilmi Bilgin, MHP'den Mehmet Er

Nevşehir: AK Parti'den Rasim Arı, MHP'den Filiz Kılıç

Kırıkkale: AK Parti'den Mehmet Saygılı, MHP'den Serdar Yarar

Çankırı: AK Parti'den Hüseyin Boz, MHP'den İsmail Hakkı Esen 

Karadeniz Bölgesi

Düzce: AK Parti'den Faruk Özlü, MHP'den Erdoğan Bıyık

Bolu: AK Parti'li Fatih Metin (Cumhur İttifakı)

Zonguldak: AK Parti'den Ömer Selim Alan, MHP'den Hamdi Ayan

Karabük: AK Parti'den Burhanettin Uysal, MHP'den Rafet Vergili

Bartın: AK Parti'den Yusuf Aldatmaz, MHP'den Cemal Akın

Kastamonu: AK Parti'den Tahsin Babaş, MHP'den Rahmi Galip Vidinlioğlu

Sinop: AK Parti'li Ali Çöpçü (Cumhur İttifakı)

Çorum: AK Parti'den Halil İbrahim Aşgın, MHP'den Kenan Şahin

Samsun: AK Parti'li Mustafa Demir (Cumhur İttifakı)

Amasya: AK Parti'den Cafer Özdemir, MHP'den Mehmet Sarı

Tokat: AK Parti'den Eyüp Eroğlu, MHP'den Adnan Özmen

Ordu: AK Parti'li Hilmi Güler (Cumhur İttifakı)

Giresun: AK Parti'li Aytekin Şenlikoğlu (Cumhur İttifakı)

Gümüşhane: AK Parti'den Ercan Çimen, MHP'den Sabri Varan

Trabzon: AK Parti'li Murat Zorluoğlu (Cumhur İttifakı)

Bayburt: AK Parti'den Fatih Yumak, MHP'den Hükmü Pekmezci

Rize: AK Parti'li Rahmi Metin (Cumhur İttifakı)

Artvin: AK Parti'li Mehmet Kocatepe (Cumhur İttifakı)

Doğu Anadolu Bölgesi

Ardahan: AK Parti'li Yunus Baydar (Cumhur İttifakı)

Kars: MHP'li Çetin Nazik (Cumhur İttifakı)

Iğdır: MHP'li İsa Yaşar Tezel (Cumhur İttifakı)

Erzurum: AK Parti'li Mehmet Sekmen (Cumhur İttifakı)

Erzincan: AK Parti'den Cemalettin Başsoy, MHP'den Bekir Aksun

Ağrı: AK Parti'li Savcı Sayan (Cumhur İttifakı)

Malatya: AK Parti'li Selahattin Gürkan (Cumhur İttifakı)

Elazığ: AK Parti'den Şahin Şerefoğulları, MHP'den Bilal Çoban

Tunceli: AK Parti'den Gökhan Arasan, MHP'den Mücella Saler

Bingöl: AK Parti'den Erdal Arıkan, MHP'den Mehmet Ziya Buyankara

Muş: AK Parti'li Feyat Asya (Cumhur İttifakı)

Bitlis: AK Parti'li Nesrullah Tanglay (Cumhur İttifakı)

Van: AK Parti'li Necdet Takva (Cumhur İttifakı)

Hakkari: AK Parti'li Cüneyt Epcim (Cumhur İttifakı)

Güneydoğu Anadolu Bölgesi

Kilis: AK Parti'den Mehmet Abdi Bulut, MHP'den Ömer Yabancı

Gaziantep: AK Parti'li Fatma Şahin (Cumhur İttifakı)

Adıyaman: AK Parti'den Süleyman Kılınç, MHP'den Rıfat Erdem

Şanlıurfa: AK Parti'li Zeynel Abidin Beyazgül (Cumhur İttifakı)

Diyarbakır: AK Parti'li Cumali Atilla (Cumhur İttifakı)

Mardin: AK Parti'li Mehmet Vecdi Kahraman (Cumhur İttifakı)

Batman: AK Parti'li Murat Güneştekin (Cumhur İttifakı)

Şırnak: AK Parti'li Mehmet Yarka (Cumhur İttifakı)

Siirt: AK Parti'li Ali İlbaş (Cumhur İttifakı)

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 34 69
2. Trabzonspor 34 65
3. Beşiktaş 34 62
4. Sivasspor 34 60
5. Alanyaspor 34 57
6. Galatasaray 34 56
7. Fenerbahçe 34 53
8. Gaziantep FK 34 46
9. Antalyaspor 34 45
10. Kasımpaşa 34 43
11. Göztepe 34 42
12. Gençlerbirliği 34 36
13. Konyaspor 34 36
14. Denizlispor 34 35
15. Çaykur Rizespor 34 35
16. Malatyaspor 34 32
17. Kayserispor 34 32
18. Ankaragücü 34 32
Takımlar O P
1. Hatayspor 34 66
2. Erzurumspor 34 62
3. Adana Demirspor 34 61
4. Akhisar Bld.Spor 34 57
5. Fatih Karagümrük 34 56
6. Bursaspor 34 56
7. Altay 34 54
8. Ankara Keçiörengücü 34 50
9. Menemen Belediyespor 34 44
10. Giresunspor 34 44
11. Ümraniye 34 44
12. İstanbulspor 34 40
13. Balıkesirspor 34 38
14. Altınordu 34 37
15. Boluspor 34 33
16. Osmanlıspor 34 30
17. Adanaspor 34 21
18. Eskişehirspor 34 12
Takımlar O P
1. Liverpool 38 99
2. Man City 38 81
3. M. United 38 66
4. Chelsea 38 66
5. Leicester City 38 62
6. Tottenham 38 59
7. Wolverhampton 38 59
8. Arsenal 38 56
9. Sheffield United 38 54
10. Burnley 38 54
11. Southampton 38 52
12. Everton 38 49
13. Newcastle 38 44
14. Crystal Palace 38 43
15. Brighton 38 41
16. West Ham 38 39
17. Aston Villa 38 35
18. Bournemouth 38 34
19. Watford 38 34
20. Norwich City 38 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 87
2. Barcelona 38 82
3. Atletico Madrid 38 70
4. Sevilla 38 70
5. Villarreal 38 60
6. Real Sociedad 38 56
7. Granada 38 56
8. Getafe 38 54
9. Valencia 38 53
10. Osasuna 38 52
11. Athletic Bilbao 38 51
12. Levante 38 49
13. Real Valladolid 38 42
14. Eibar 38 42
15. Real Betis 38 41
16. Deportivo Alaves 38 39
17. Celta de Vigo 38 37
18. Leganés 38 36
19. Mallorca 38 33
20. Espanyol 38 25