Cumhurbaşkanı Açıkladı: Sincar'a operasyonlar başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yarın Varna’da gerçekleşecek olan Türkiye-Avrupa Birliği zirvesi öncesinde batı ülkelerinin Suriye’de terör örgütlerine verdiği desteği gündeme getireceğini belirtti.

Siyaset 25.03.2018, 19:33 25.03.2018, 19:49
Cumhurbaşkanı Açıkladı: Sincar'a operasyonlar başladı

Erdoğan, “Hepsinin video kaydı var. Yarın zaten onlarla Varna’da bir araya geleceğiz, Hazırlıkları yaptım, kendilerine göstereceğim. Bu millet gururlu bir millet. Bu milletin gururu ile kimsenin oynamaya hakkı ve selahiyeti yoktur” dedi.


İstanbul’dan öğle saatlerinde havayolu ile Giresun ve Trabzon İl Kongreleri’ne katılmak üzere Giresun-Ordu Havalimanı’na gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Giresun il kongresinin ardından helikopterle Giresun’dan Trabzon’a geçti.

Erdoğan, Trabzonlular’a seslendi. Türkiye’nin Afrin Harekatı’nda kendi insansız hava araçlarını kullandığını hatırlatan Erdoğan, “Milli gelir 3 bin 400 dolar, şimdi 11 bin doların üzerine çıktık kişi başına. Nereden nereye. Bu batılılar niye kıskanıyor işte bundan, ‘Bu Türkiye nereye gidiyor?’ diyorlar. Yoluna gidiyor. Bizim yapacak işimiz var. Yetmez. Artık insansız hava araçlarımızı yapıyor muyuz ? Bir de sürmelisini yapıyormuyuz ? Neler oluyor neler. Daha iyi şeyler olacak. İnşallah uçağımızı da yapacağız. Bunları kapılarından bizi çok döndürdüler. Bize verin; ‘kongre müsaade etmiyor’ Eh bu komşular bizi ev sahibi yaptı. Şimdi kendimiz yapıyoruz. Afrin’de silahlı-silahsız insansız hava araçlarını gördünüz, onları biz yaptık. Onlar olmasaydı işimiz zordu. Koordinatları veriyor; F-16’lar o teröristleri oraya gömüyor. Buraya gelirken sordum ne kadar oldu dedim. Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3 bin 747 oldu. İnlerine gidereceğiz dedim hatırlayın. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Afrin ile iş bitmeyecek. PKK’lılar Sincar’a doğru gittiler. ‘Oraya da gireceğiz’ dedim. Oraya da operasyonlar başladı” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tel Rıfat açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatına ilişkin, “Kısa sürede Tel Rıfat’ı da kontrol altına alarak harekatı hedefine ulaştıracağız” dedi.

Giresun’un ardından Trabzon’a geçen ve AK Parti İl Başkanlığının 6. Olağan Kongresine katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatına ilişkin, önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Kısa sürede Tel Rıfat’ı da kontrol altına alarak harekatı hedefine ulaştıracağız” ifadelerini kullandı. 

Erdoğan, 9 yıl önce bugün Hakka yürüyen Muhsin Yazıcıoğlu’nu da anarak, "Kendisi yaşasaydı eminim ki 15 Temmuz ve sınır ötesi operasyonlarımız başta olmak üzere, son yıllarda attığımız tüm adımlarla bizimle birlikte omuz omuza mücadele ederdi. Şu anda onun varisi olan arkadaşlarımız da bizimle beraber yürüyorlar, sağ olsunlar" diye konuştu.  

“İçeride ve dışarıda teröristlerle mücadele. Bizim derdimiz teröristler ile biz bir işgal devleti değiliz” diyen Erdoğan “Onun batıda örnekleri var. Bizim geçmişimizde böyle bir şey yok. Bunu Afrikalı dostlarımız çok iyi bilir. Bizim tarihimizde adalet var, mazlumların yanında yer almak var. Zalimler ile beraber olmak yok. Şuanda Afrin’de yaptığımız bu. Televizyonlarda izliyorsunuz o mazlumları, garipleri 7’den 70’e onların ne hale geldiğini görüyorsunuz. Doğu Guta’da olanları görüyorsunuz dimi ? Batılı bize akıl vermeye çalışıyor o aklı kendinize saklayın dedim. Hepsinin video kayıtları var. Yarın Varna’da bir araya geleceğiz. Hazırlıkları yaptım kendilerine göstereceğim. Bu millet onurlu ve gururlu bir millet. Bu milletin gururuyla, onuruyla oynamaya kimsenin hakkı yoktur. Onun için dimdik ayakta duracağız, taviz vermeyeceğiz. Mazlumun ahı yerde kalmayacak. Şuanda çalışmalarımızı bu şekilde yürütüyoruz. Mehmedimiz hiç kar, boran, fırtına demedi. Gençlik yıllarımızda şuanda yaşlı değiliz ya mitingler yapardık. Derdik ki ben onu biraz değiştirdim şimdi ‘kar, boran, fırtına sükûn bulacak’ o zaman başka söylüyorduk şimdi onu değiştim, ‘Sana PYD, sana YPG selam duracak’ “ dedi.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)