Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kazakistan'da iki MHP'li Eşlik Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan'da resmi törenle karşılandı. Erdoğan'a iki MHP'li eşlik etti.

Siyaset 12.09.2017, 20:29
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kazakistan'da iki MHP'li Eşlik Etti

 Akorda Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleşen karşılama töreninde Erdoğan ve Nazarbayev, heyetlerini taktim ettii. 

Karşılama töreninde Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Dışişleri  Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan  Kaya, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker,  AK Parti Amasya Milletvekili Haluk İpek, AK Parti Ankara Milletvekili Lütfiye  Selva Çam ile MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ve  MHP Aydın Milletvekili  Deniz Depboylu heyette olan isimlerdi.

Resmi karşılamanın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev basına açık görüşmeye geçtiler.

Kazakistan ile Türkiye arasında 590 milyon dolarlık anlaşma imzalandı. Kazakistan’ın Ankara Büyükelçiliğinin çabalarıyla Kazakh İnvest Milli Şirketi ile Çalık Holding, Yıldırım Holding, Yıldızlar SSS Holding, Agrobest Group ve diğer Türk şirketleri arasında toplam 590 milyon dolarlık anlaşma yapıldı.

Türkiye’nin Kazakistan’a yaptığı toplam yatırımın 2,1 milyar dolar olduğuna vurgu yapıldı. 2017 yılın 6 ayında yapılan yatırımın 925,1 milyon dolar olduğu ifade edildi.

Devam edecek...

Yorumlar (0)