Cumhurbaşkanı Erdoğan, Af İle İlgili Ne Dedi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mahkum ve mahkum yakınlarının af beklentilerine cevap verdi: “Bizim gündemimizde af diye bir şey yok. Kimse farklı yaklaşım göstermesin." dedi.

Siyaset 10.06.2018, 00:30 10.06.2018, 01:34
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Af İle İlgili Ne Dedi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu Sivil İrade Platformu tarafından Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezinde düzenlenen iftar programı sonrasında Zeytinburnu Merkezefendi’de vatandaşlarla bir araya geldi. 

Vatandaşların ‘af’ konusunu sorması üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim gündemimizde af diye bir şey yok. Kimse farklı yaklaşım göstermesin. İnsan yargı haklarında hükmü varmışsa onları af etme yetkisi bizim değil. Parlamentonun böyle bir gündemi yok. Oy için af çıkarmayız. Bunun istismarına fırsat vermeyiz. Böyle bir şeyin hakikaten olması gereken yer varsa bunlar seçim sonrası konuşulur. Seçime kalmış 14 gün, bunu istismar ettirmeyiz. Şu anda benim halkımın içinde idam isteyenler var. Ben ne dedim. Bu FETÖ’cülere bu insanları haksız yere katledenlere eğer Meclisten geçer de önüme gelirse ben bunu onaylarım, dedim. Biz şu anda önce seçimlere bakıyoruz. Şu seçimleri hayırlısıyla halledelim. Onun için sizlerden bizim birliğimiz önemli, kardeşliğimiz önemli” dedi.


 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)