Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD Resti?

TBMM Genel Kurulu'nda yeni yasama yılının açılış konuşmasını yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan ABD'ye Sert mesaj!

Siyaset 02.10.2018, 00:09 02.10.2018, 00:28
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gece yarısı operasyonlarıyla ekonomimizi çökertmeye çalıştılar
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gece yarısı operasyonlarıyla ekonomimizi çökertmeye çalıştılar. Allah'ın izniyle bu saldırıyı da atlatma yolunda ilerliyoruz." dedi.
01.10.2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'ye rest çekti. Erdoğan, "Türkiye ekonomisi saldırılarla yıkılmayacak kadar güçlüdür. ABD güvenilirliğini iyice yitirmiştir. Hiçbir ülkenin Amerika ile ilişkilerine güvenle bakması artık mümkün değildir... " diyerek ABD'ye sert mesajlar verdi.

"TBMM'nin 27. Dönem 2. yasama yılının açılışında sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Meclis'imizin ilk başkanı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere rahmetle anıyorum... " ifadelerini kullanarak başladığı konuşmasına ABD'ye verdiği mesaj şöyle oldu:

"ABD güvenilirliğini iyice yitirmiştir. "

24 Haziran genel seçiminden sonra ant içme töreni, Olağanüstü Hal Yasası ve bedelli askerlikle ilgili iki zorunlu düzenlemeyi çıkarmış ve tatile girmişti. Genel Kurul bugün saat 14.00’te Meclis Başkanı Binali Yıldırım başkanlığında yeniden toplandı. Yeni yasama yılının açılış konuşmasını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'ye net mesaj verdi. Erdoğan; "Terör örgütleriyle karanlık ilişkileri sebebiyle yargılanan bir rahibi bahane ederek, ülkemize yaptırımlar uygulamaya kalkan bu çarpık anlayışla diplomasinin ve hukukun sınırları içinde mücadele etmekte kararlıyız. Amerika yönetimi aramızdaki sorunları diyalog yerine tehdit ve şantaj diliyle çözmeye çalışmak suretiyle bu yanlışa girmiştir. ABD güvenilirliğini iyice yitirmiştir. Bizim yaşadıklarımızdan sonra dünyadaki hiçbir ülkenin Amerika ile ilişkilerine güvenle bakması artık mümkün değildir. Türkiye ekonomisi saldırılarla yıkılmayacak kadar güçlüdür." dedi.

TBMM'nin 27. Dönem 2. yasama yılının açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının tamamını videodan izleyebilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı
Yorumlar (0)