Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mesaj: 'Samsun'a çok güveniyorum'

AK Parti Samsun İl Başkanlığı'nın bugün Vezirköprü'de düzenlediği kongre çalışmalarına Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözleri damga vurdu. Erdoğan, telefonla katıldığı Vezirköprü İlçe Kongresi'nde "Samsun'a çok güveniyorum" dedi.

Siyaset 19.09.2020, 23:22 20.09.2020, 00:19
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mesaj: 'Samsun'a çok güveniyorum'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan telefonla katıldığı Vezirköprü İlçe Kongresi'nde "Samsun'a çok güveniyorum" dedi.

AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen, Vezirköprü ve Ladik kongreleri ile toplamda 16 ilçenin olağan kongresini tamamlandı. Her iki ilçede de mevcut başkanlar tek liste ile girdikleri seçimlerde güven tazelediler.

Vezirköprü 7. Olağan İlçe Kongresi'ne katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Genel Merkez Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir, konuşmasına başlarken Cumhurbaşkanı Erdoğan'la bir telefon bağlantısı gerçekleştirdi. 

ERDOĞAN, "SAMSUN'A ÇOK GÜVENİYORUM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerçekleşen kongrenin hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak şunları söyledi:

"31 Mart yerel seçimlerinde aldığı oy oranı ile Türkiye 3. olan Vezirköprü teşkilatımıza güveniyorum. Ana kademe teşkilatımıza güveniyorum. Kadın Kolları teşkilatımıza güveniyorum. Gençlik Kollarımıza güveniyorum. Hele hele Vezirköprü ile beraber Samsun teşkilatımıza çok daha fazla güveniyorum."

VEZİRKÖPRÜ'DE MEHMET KURT İLE DEVAM

Pandemi tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına azami önem gösterilen günün ilk kongresinde mevcut başkan Mehmet Kurt, yeniden Vezirköprü İlçe Başkanı oldu. Kurt'un yönetiminde şu isimler yer aldı:

Asıl Liste:

 1. Ali Faik Çamurcu
 2. Mustafa Ceyhan
 3. Necmi Sağlam
 4. Adem Görel
 5. Zekeriya Düşünmez
 6. Nail Çatal
 7. Asime Yılmaz
 8. Ahmet Altunay
 9. Ayşe Pınar Akpınar
 10. İsmail Şahin
 11. Şeyma Çalışkan
 12. Murat Uçak
 13. Haşim Aruç
 14. Özge Nur Döner
 15. Bekir Kurtoğlu
 16. Cemal Sarmusak
 17. Hafize Edis
 18. Hıdır Eş
 19. Murat Gül

Yedek Liste:

 1. İbrahim Çalışkan
 2. İbrahim Topal
 3. Recep Özata
 4. Metin Çelebi
 5. Kurtça Demir
 6. Emin Karakaya
 7. Ahmet Yılmaz
 8. Celal Ün
 9. Elif Soylu
 10. Cemile Doruk

LADİK'TE RECEP DİRİCAN İLE DEVAM

Ladik'te ise mevcut başkan Recep Dirican başkanlığında ve açık havada gerçekleşen kongrede Başkan Dirican kullanılan bütün oyları alarak yeniden ilçe başkanı oldu.

Dirican'ın yeni dönem yönetim listesi de şu şekilde gerçekleşti:

Asıl Liste:

 1. Zeynep Ekiz
 2. Emine Yolcu
 3. Anıl Maden
 4. Yusuf Kayan
 5. Halit Altuntaş
 6. Nevzat Polat
 7. İbrahim Benli
 8. Ahmet Güçlü
 9. Ali Ömür
 10. Uysal Arıkan
 11. Azmi Sancak
 12. Yağmur Çaloğlu
 13. Engin Bayraktar
 14. Turan Topsakal

Yedek Liste:

 1. Halil İbrahim Akdemir
 2. Murtaza Yangıncı
 3. Celal Çobanbaşı
 4. Selim Çaloğlu
 5. Adil Çiçek
 6. Hakan Baştan
 7. Tuğba Soylu
 8. Ömer Nadir Koca

KONGRELERE YOĞUN İLGİ

Gerçekleşen kongrelere; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Genel Merkez Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Çevre Şehir ve Kültür Başkanı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan; AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı, Karadeniz Bölge Koordinatörü ve Rize Milletvekili Muhammet Avcı; AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş ve Orhan Kırcalı; Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, il yürütme ve yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve ilçe belediye başkanları, ilçe kadın ve gençlik kolları başkanları ve yönetimleri, Cumhur İttifakı MHP ilçe başkanları ve yönetimleri, diğer siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, geçmiş dönemde her iki ilçe teşkilatında görev yapan çok sayıda teşkilat mensubu ve delegeler katıldı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)