Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli Mesajlar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok net konuştu: "Nerede nasıl bir çalkalanma var ,nerede bize yönelik bir taciz varsa bir gece ansızın vurabiliriz" dedi.

Siyaset 22.10.2017, 21:47 22.10.2017, 22:07
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli Mesajlar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Gençlik Kolları tarafından Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Kongre Merkezi'nde düzenlenen 2023 gençlik şurasındaki konuşmasında önemli mesajlar verdi. 

ACABA BİZLERE İZİN VERİRLER Mİ?

Erdoğan, "15 Temmuz dirilişinin kahramanı gençleri selamlıyorum" sözleriyle başladığı konuşmasında, Bu vatan topraklarımızı kimsenin bölmeye gücü yetmeyeceğini belirterek; "Bölmeye çalışanların üzerine, hep beraber bizler de Gabar'da, Tendürek'te, Cudi'de, Kandil'de F-16 olur oraya doğru gideriz. Nerede nasıl bir çalkalanma varsa, nerede bize yönelik bir taciz varsa bir gece ansızın vurabiliriz. Acaba birilere izin verir mi? Artık yok. Geçti o işler. Bizimle stratejik ortak olanlar bizim de hukukumuza saygı duydukları takdirde, biz onlara saygı duyarız" ifadelerini kullandı.

Gençlere hitaben yaptığı konuşmada nasihat veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Siz siz olun gençliğinizi öldürmeyin. Bir tek anınız boş geçirmeyin. Zirvede bir gençlik istiyoruz. Biz inancına, maneviyatına sahip çıkan bir gençlik istiyoruz. Biz aklıselim sahibi bir gençlik istiyoruz" dedi. 

Hizmet sevdasıyla bu yola çıktıklarını belirten Erdoğan, "Bizler bu yola koltuk sevdasıyla makam sevdasıyla değil hizmet sevdasıyla çıktık. Gençlerden korkan, yerine gençleri bırakmaya kokan, bunu düşünenlerden değiliz. Vakti saati geldiğinde sizler aziz milletimizin emaneti olan bu görevleri devir alacaksınız. Devam eden kongrelerde seçilenlerin önemli bir kısmının gençlik kollarından yetişme olduğunu hamd olsun memnuniyetle görüyoruz. Yarın belediye başkanlığı ve milletvekilliği seçiminde de böyle olacaktır."dedi. 

GÜNÜ GELDİĞİNDE CUMPUHBAŞKANLIĞI MAKAMINDA SİZLERDEN BİRİSİ OLACAK

"Günü geldiğinde inşallah dimdik, gençler daha yüksek irtifayla gelecek. İlerde cumhurbaşkanlığı makamında sizlerden biri olacak." sözlerinden sonra hedef gösteren Erdoğan; "2023 ve 2071 vizyonlarımız hepsi sizin için. Bu fırsatları çok iyi değerlendirin. Mücadeleden korkmayın kendinizi asla küçümsemeyin. Gençler bilesiniz ki, bir mıh bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir komutanı, bir komutan bir orduyu, bir ordu bir milleti kurtarır. Haklı olduğunuza inandığınız mücadelede yardımcınız, yardımcımız Allah’tır. Böyle bir hazırlığa, alt yapıya sahip olmadığınızda yola çıktığınızda, hüsrana uğramanız kaçınılmazdır. Ben sizlere güveniyorum. Damarlarınızda akan o deli kanın hakkını vereceğinize inanıyorum. Bu can bu tende olduğu müddetçe yanınızda olmaya devam edeceğim" dedi. 

"TUTTUĞUNU KOPARAN BİR GENÇLİK LAZIM"

Türkiye olarak genç nüfustan övündüklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizdeki iş gücü yedi milyon 775 bin kişi artmıştır. Bizim ölçümüz başkalarının ne olduğu değil kendi gençlerimizin istihdam oranın mümkün olan en üst seviyeye çıkarmaktır. Gençlerimiz, memur olmakla değil girişimci olmakla ilgilenmeleridir. Vaktinizi ne olacak bizim halimiz diyerek kötümser bir psikolojiyle değil, sosyal medyada öldürmek yerine kendinizi geliştirerek değerlendirmelisiniz. Kaderin üstünde bir kader vardır. Tuttuğunu koparan bir gençlik lazım o gençliği de karşımda görüyorum" İfadelerini kullandı. 

Dil öğrenmenin önemine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gençler bir başka önemli husus dil öğrenmektir. En az bir yabancı dil öğrenmenizi bekliyorum. Mutlaka en az ikinci bir dili öğrenin. Hedeflerimize sadece memleketimizde oturup kendi dilimizi konuşarak ulaşamayız. Osmanlıcayı en azından yüzünden okumanıyı bilmeniz gerekiyor. 600 yıllık belgelere Fransız kalırsanız, Fransızca bilmeniz bir işe yaramaz. Finansal okur yazarlığın, matematiğin altını çizmek istiyorum. Eğer sayılarla aranız iyi olmazsa iş hayatında başarılı olamazsınız. Yönetilen değil, yöneten bir gençlik istiyoruz" dedi.

Erdoğan, "2023 'te kalıcı bir iz bırakma için çok iyi bir şekilde değerlendirmek gerek. 2023 kutlamaları için ciddi hazırlık yapıyoruz. 2023 kutlamalarına sahip çıkmanızı istiyorum" dedi. 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)