Alexa

Cumhurbaşkanı Erdoğan; Meclis gündeminde Başta Yargı Reformu Var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Ekonomik yaptırımlarla Türkiye'yi tehdit eden ülkelere sert çıkan Erdoğan; "Bizi ekonomik yaptırımla tehdit edenlere de azdan az çoktan çok gider diyoruz." dedi.Erdoğan, yargı reformu ile ilgili de konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; Meclis gündeminde Başta Yargı Reformu Var

AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomik yaptırımlarla Türkiye'yi tehdit eden ülkelere sert bir şekilde cevap vererek, Biz Çanakkale'de bir tas çorbayı paylaşan milletin torunlarıyız. Bizi ekonomik yaptırımla tehdit edenlere de azdan az çoktan çok gider diyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında ekonomik yaptırımlarla ilgili şu şekilde hitap etti:

"Bizi ekonomik yaptırımla tehdit edenlere de azdan az çoktan çok gider diyoruz. Biz Çanakkale'de bir tas çorbayı paylaşan milletin torunlarıyız. Onunla Çanakkale destanını yazanların torunlarıyız. Bizde açtığınız her yaranın çok daha büyüğü sizin ekonominizde açılır. Bizim kesilen sakalımız çok daha gür yerine gelir ama sizin kayıplarınızın telafisi kolay olmaz."

teröristlere karşı düzenlenen Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili de konuşan Erdoğan,"Kendinizi güvende sandığınız sırça köşkünüz çökmeye başladığında bakalım teröristlere kol kanat germeye devam edebilecek misiniz?" dedi.

Meclis gündeminde önemli hazırlıkların olduğunu, Yargı reformu başta olmak üzere bunların takip edildiğini belirten Erdoğan, Arkadaşlarımızın Meclis'e katılım yönünden zayıf olduklarını duydum. Bu bizim gibi güçlü bir partiye yakışmıyor. Burada hassas olmamız lazım. Arkadaşlar sizleri bahçelerden toplayıp gruba getirmemesi lazım. Cumhur İttifakı olarak Meclis'i etkin bir biçimde çalıştırmaya kararlıyız ancak bu iştirakları yapmamız lazım." dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2019, 17:23
YORUM EKLE

banner325