Alexa

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Af Açıklaması

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam'da gerçekleştirilen 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısında mahkum yakınlarının umutla beklediği af konusuyla ilgili açıklamada bulundu.

"Cezaevlerini boşaltmak için af çıkarılmaz." diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Geçmişte çok aflar çıkarıldı. 'Bu affı çıkarır da bundan ne kadar siyasi rant elde ederiz'... Biz böyle düşünemeyiz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi'nin Af teklifini de değerlendirdiği konuşmasında, "Bizim bu tartışma konularında öncelikli ölçümüz maşeri vicdandır. Şu veya bu kesimin, şu veya bu şahsın çıkarına, faydasına ama milletimizin ortak hissiyatına aykırı hiçbir iş bizim için makbul değildir." dedi.

Erdoğan: "MHP'nin teklifi kendisine aittir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, af teklifi ile ilgili bir soruya da "MHP'nin teklifi kendisine aittir. Biz AK Parti olarak nasıl bir teklifle karşısına çıkarız, nereye kadar yaklaşırız, bunların hepsi arkadaşlarımızın çalışmasından sonra ortaya çıkacak." yanıtını verdi.

Anadolu Ajansı

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2018, 19:00
YORUM EKLE