"Cumhuriyet Tarihimiz Bu Günümüze Umut, Geleceğimize İlham Olmaktadır"

“29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” kapsamında bir mesaj yayımlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, "Cumhuriyet’imizin korunması ve yaşatılması, 81 milyon vatandaşımızın ortak vazifesidir." dedi.

Siyaset 28.10.2018, 14:16
"Cumhuriyet Tarihimiz Bu Günümüze Umut, Geleceğimize İlham Olmaktadır"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” dolayısıyla yayımladığı mesajında, "Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum.” dedi.

"2023 hedeflerimize ulaşmak için çalışmaya devam ediyoruz. "

Karaaslan, yayımladığı mesajda, "29 Ekim 1923’te kanları ve canlarıyla, milli iradenin önünde hiçbir güç tanımadığını tüm Dünya’ya ilan eden milletimiz, şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biri olan Cumhuriyet’in ilanının 95. yıldönümünde de içindeki ruhu diri tutmakta ve bağımsızlığını hedef alan odaklara gereken cevabı en net biçimde vermektedir." ifadelerini kullanarak, milletimizin zor zamanlarda ortaya koyduğu kararlılığının, mücadelesinin, ayağa kalkışının, dirilişinin, yükselişinin sayısız örnekleriyle dolu olduğunu ifade ederek; "İşte bu nedenle bir asra yaklaşan Cumhuriyet tarihimiz, bugünümüze umut, geleceğimize ilham olmaktadır. Ülkemizi, Cumhuriyet’imizin 100. yılına bugünkünden çok daha güçlü bir şekilde taşımak üzere ortaya koyduğumuz 2023 hedeflerimize ulaşmak için çalışmaya devam ediyoruz. Geçmişte verdiğimiz istiklal mücadelesini 1923’te Cumhuriyet’i ilan ederek nasıl taçlandırdıysak, bugün de aynı şekilde verdiğimiz mücadeleyi 100.yıl hedeflerimize ulaşarak zirveye taşıyacağız. 2023, ülkemizin her alanda muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşınması ve birlik, beraberlik, kardeşlik ruhunun en üst seviyeye çıkarılması açısından önemli bir merhale olacaktır." dedi.

CUMHURİYET BİR ZAFERİN ADIDIR

Tüm Dünya’nın gözlerini İstanbul’a çevirerek hayranlıkla izlediği gururlu bir günü milletimizle birlikte yaşadıklarını söyleyen Karaaslan, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti’mizin bu gurur gününde, Dünya’nın en büyük havalimanı unvanına sahip İstanbul 3. Havalimanı’nın açılışını gerçekleştiriyoruz. İstanbul 3. Havalimanı, Sn. Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi, “Yalnızca bir havalimanı değil, bir zafer anıtıdır.” diyerek yazılı basın açıklamasını şöyle sürdürdü:

Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum

Milletimizin eseri ve cumhurun iradesinin tecessüm etmiş hali olan Cumhuriyet’imizin korunması ve yaşatılması, 81 milyon vatandaşımızın ortak vazifesidir. Bu nedenle her birimize düşen, bu mirasa sahip çıkmak, fedakârca çok çalışmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)