Dağdaki terör kent merkezine indi

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 'Terör dağda değil şehir merkezinde. Bu duruma ülkeyi kim getirdi? Halkımız bunu iyi sorgulamalı.' dedi.

Siyaset 26.01.2016, 10:52
Dağdaki terör kent merkezine indi
Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde Gaziler, Şehit, Dul ve Yetim Aileleri Derneğini ziyaret etti.

Dernek Başkanı Ramazan Yıldız ve dernek yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Gürer şehit ve gazi ailelerinin yanında olduklarını söyledi.

Ziyarette konuşan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, her gün gelen şehit haberleri ile içlerinin yandığını belirtip, "7 Haziran seçimlerinden sonra hızlı bir yükselişe geçti terör olayları, dağdaki terör kent merkezlerine indi. Bu süreci iyi gözlemlemeli ve iyi irdelemelidir. Terör dağda değil şehir merkezinde. Bu duruma ülkeyi kim getirdi? Halkımız bunu iyi sorgulamalı. Kentin merkezine onca silah cephane girerken bu ülkenin istihbarat örgütü, kentin valisi, diğer görevliler durumdan hiç mi haberdar değillerdi? Arkadaş, sen nasıl oluyor da şehrin ortasına onca cephane yığılıyor, hendek kazılıyor görmüyorsun? diye neden sorulmuyor. Yoksa açılım süreci ile kol kola girilen örgütlere göz mü yumuldu. Her gün gelen şehit haberleri içimizi acıtıyor. Olan biteni algı operasyonları ile değil vicdanlar ile sorgulamalıyız. Halkımız, 'Ülkemizi kim bu hale getirdi?' sorusunu sormalı. Hükümet şikâyet makamı değil çözüm yeridir. CHP olarak teröre karşı her türlü desteği veriyoruz. Terörün her türlüsüne karşıyız. İnsanca hakça bir yaşamı savunuyoruz. CHP olarak terörün sona ermesi için atılacak her doğru adımın arkasındayız.“ ifadelerini kullandı.
Yorumlar (0)