Davutoğlu, Babacan ve Atalay Gül'ün Adaylığı İçin Bana Geldiler

Çağlar Cilara'nın YouTube kanalına konuk olan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı olması konusunda desteğini istediklerini ancak kabul etmediğini söyledi.

Siyaset 16.05.2021, 14:03 16.05.2021, 20:59
Davutoğlu, Babacan ve Atalay Gül'ün Adaylığı İçin Bana Geldiler

Çağlar Cilara'nın YouTube kanalına konuk olan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 2018 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce Ali Babacan ve Beşir Atalay'ın kendisine gelerek 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı olması konusunda desteğini istediklerini ancak kabul etmediğini söyledi.

Deva Partisi lideri Ali Babacan Halk TV'de katıldığı programda Ak Parti milletvekiliyken Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı muhalefetin Abdullah Gül'ü ortak aday çıkarma projesinin tam göbeğinde olduğunu söylemişti. Babacan'ın o süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığına imza vermesi de ayrıca tartışma konusu olmuştu.

Çağlar Cilara konuyu Gelecek Partisi lideri Davutoğlu'na sordu. Davutoğlu, "Sayın Babacan ve sayın Beşir Atalay bana da gelerek sayın Gül’ün böyle bir düşüncesi olduğunu ve üç partinin ona destek vereceğini söylediler. Ben de kendilerine bunun Ak Parti içindeyken yapılmasını doğru bulmadığımı söyledim" diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)