Davutoğlu: Bugün tevazu günüdür

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya’da evinin önünde toplanan vatandaşlara hitap etti.

Siyaset 02.11.2015, 00:25 03.11.2015, 17:46
Davutoğlu: Bugün tevazu günüdür
Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Konya'da vatandaşlara hitap etti.

Konuşmasının bazı bölümleri şöyle:

Eşi Sare Davutoğlu ile birlikte AK Parti otobüsünün üzerinden, bekleyen vatandaşlara el sallayan Davutoğlu, bu zafer komşularımızın, bu zafer vatandaşlarımızındır. Şimdi Hazreti Mevlana’nın huzuruna ziyarete gideceğiz. Orada on binlerce kardeşim bekliyor.

Yine Ankara’da on binlerce kardeşimiz soğukta bekliyor. Sizlerle inşallah ayrıca teker teker kucaklaşacağım. Ama bizi bağrınıza bastığınız için en zor günlerde, en zor zamanlarda 'yanınızdayız' diye haykırdığınız için Allah sizden razı olsun. Bugün milletimizin zafer günü. Hepinizden bu zafere katkıda bulunan bütün kardeşlerimden Allah razı olsun.

Daha yolun başındayız. İnşallah sizlerle birlikte daha nice yollar katedeceğiz. Nice güzel hedeflere yürüyeceğiz. Allah sizden razı olsun. Allah bizi sadece bu dünyada değil güzel amellerle ahirette de komşu eylesin inşallah.

Bugün zafer günü ama bugün tevazu günüdür. Zafer millete aittir. Allah milletimizin huzuruna her zaman vakarla çıkarsın. Bugün de tek niyazımız, tek duamız Allah utandırmasın demek olacak. İnşallah önümüzdeki 4 yıl güzel hizmetler edip 2019’da tekrar huzurunuzda olacağız. Allah utandırmasın. Allah’a emanet olun.
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu