Alexa

Davutoğlu: Görüşmeye Kılıçdaroğlu'ndan başlayacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu açıklama yaptı, Davutoğlu, “Usul olarak benim tercihim Kılıçdaroğlu’ndan başlayarak çalışmalara başlatmaktır. Daha sonra da Sayın Bahçeli ve Sayın Demirtaş'la görüşecek.

Davutoğlu: Görüşmeye Kılıçdaroğlu'ndan başlayacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan hükümet kurma görevini aldıktan sonra İstanbul’a gelerek Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde çalışan işçilerle iftar yemeği yedi.

Görüşmenin uzaması nedeniyle ezandan bir süre sonra alana gelen Davutoğlu, kürsüye çıkarak açıklama yaptı. 

Görüşmeye ilk olarak usule uyup CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan başlayacağını söyleyen Davutoğlu, “Usul olarak benim tercihim Kılıçdaroğlu’dan başlayarak çalışmalara başlatmaktır. Daha sonra da Sayın Bahçeli, Sayın Demirtaş. Tabi onların programları başka bir şeyi zorunlu kılarsa o ayrı. Benim tercihim usulüne uygun bir şekilde en büyük partiden, daha sonra MHP ve HDP ile devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız Türk siyasetinde çok büyük bir tecrübeye sahip ve bu anlamda da her zaman görüşlerinden istifade ettiğimiz bir devlet adamıdır. Bu çerçevede görev verilirken de süreçle ilgili kanaatlerimi aktardım. O da bu kanaatler ile ilgili görüşlerini bizlerle paylaştı.” İfadelerini kullandı.


Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2015, 00:15
YORUM EKLE