Davutoğlu: Hükümete yolsuzluk iftirası atıldı

Başbakan Ahmet Davutoğlu İstanbul'da düzenlenen mitingte konuştu.

Siyaset 25.10.2015, 21:13
Davutoğlu: Hükümete yolsuzluk iftirası atıldı
AKP'nin İstanbul Yenikapı'da düzenlediği mitingte konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP Eş Genel Başkanını eleştirerek, 'Katil devlet’ diye küstahça konuşan adam' diyerek hitap etti.

Davutoğlu, Demirtaş için: “ ‘Katil devlet’ diye küstahça konuşan adam, Kobani olaylarını bahane ederek insanları sokağa çıkmaya davet etti, silahlanmaya davet etti.” dedi.

AKP'nin düzenlediği mitinge AKP İstanbul milletvekili adaylarıda katıldı. Şarkılarla başlayan mitingte adaylar tanıtıldı. Sahneye çıkan İstanbul İl Başkanı Selim Temuçi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş partililere yaklaşık 20'şer dakika partililere seslendi.

Saat 16.30 sıralarında Başbakan Davutoğlu, alana helikopterle indi.

ALÇAKÇA PUSUYA GEÇİT VERMEYECEĞİZ

Davutoğlu partilileri selamladıktan sonra ilk olarak terör konusuna değindi. Davutoğlu, "7 Haziran’dan beri milletimiz bir kere daha terörle imtihan ediliyor. Bir kere daha yüreklerimizi yakan alçakça saldırılara uğradık. Askerlerimiz, polislerimiz çeşitli hizmetlerde görev yapan insanlarımız, sivil vatandaşlarımız şehit edildiler, katledildiler. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum, yaralıları acil şifalar diliyorum. Bu yüzbinlere de bir kez daha şehitlerimiz için Fatiha okumaları ricasında bulunuyorum. El Fatiha. Bu Fatiha al bayraklarla göklere yükselirken, o hainler, o alçaklar bilsinler ki; İstanbul bu meydandayken hiçbir alçakça pusuya geçit vermeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

HÜKÜMETE YOLSUZLUK İFTİRASI ATILDI

Davutoğlu; saldırıların Türkiye'nin önünü kestiğini söyledi.Terör; 'Türkiye’de 13 yıldır devam eden huzur ve istikrarı ortadan kaldırma için yapılıyor. 1 Kasım’da yapılacak seçimleri etkilemek, milletimizin sandığa yansıyacak iradesini zaafa uğramak için yapılıyor. Türkiye’nin seçimlerden sonra istikrarlı ve güçlü bir hükümete ulaşmasını engellemek için yapılıyor.' dedi.

Gençlerimizin hassasiyetlerini kullanarak, onların arasına terör örgütlerin sızdığını Sokakları yakarak yıkarak, esnafın ekmeğine, vatandaşların güvenliğine saldırdıklarını belirtti.

17-25 Aralık’ta yıllardır koynumuza soktukları bir yılanı, devlete millete sızmış bir ihanet çetesini devreye sokarak denediklerini belirterek: '80 yılda yapılmayanı 10 yılda yapan bu hükümete yolsuzluk iftirası atıldı. Biz yolsuzlukların, hortumların hepsini kestiğimiz için 13 yıldır kalkınıyoruz. Yolsuzluklara, yoksulluklara, yasaklara ta 2001’de savaş açtık. Bundan sonra da kim bunlara bulaşırsa aramızda hiç olmadı, olmayacak. Ağababalırından aldıkları talimatla harekete geçtiler, beddualarla, montaj kasetlerle bu yürüyüşümüzü durduracaklarını sandılar. Biz Atlantik ötesinden, dağlardan, diğer mihraklardan gelen seslere karşı milletimizin sesine döndük.'dedi.


Yorumlar (0)