Davutoğlu: önemli açıklamalarda bulundu

Başbakan Ahmet Davutoğlu,: 'Kara Kuvvetlerimiz; inanıyorum ki bugün olduğu gibi yarın da milletimize güven vermeye devam edecektir.' dedi.

Siyaset 29.06.2015, 01:03 29.06.2015, 01:15
Davutoğlu: önemli açıklamalarda bulundu

Başbakan Ahmet Davutoğlu,: 'Kara Kuvvetlerimiz; inanıyorum ki bugün olduğu gibi yarın da milletimize güven vermeye devam edecektir.' dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Birlik ve beraberliğimize kasteden her türlü tehdide karşı sınırda ve sınır ötesinde ortaya koyduğu mücadeleyle, caydırıcılığı temel alan güçlü yapısıyla Kara Kuvvetlerimiz; inanıyorum ki bugün olduğu gibi yarın da milletimize güven vermeye devam edecektir." dedi.

Davutoğlu mesajında, "Vatanımız ve milletimizin yegane koruyucularından Kara Kuvvetleri Komutanlığı; birlik ve beraberliğimiz, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için var gücüyle çalışmakta hakkı ödenemez fedakarlıklar göstermektedir. Komutanlığımızın bu anlamlı gününde belirtmek isterim ki Kara Kuvvetleri'nin sahip olduğu eğitim, personel, donanım ve tecrübe üstünlüğü, yüksek ruh ve vazife şuuru, daima üstün disiplini ve hazırlık durumunda kendini ortaya koymaktadır. Gece gündüz demeden, her türlü mevsim ve doğa şartlarında mücadeleyi sürdüren Kara Kuvvetlerimiz, başarılarıyla her zaman milletimizin gurur kaynağı olmuştur." ifadelerini kullandı.

Birlik ve beraberliğe kasteden her türlü tehdide karşı sınırda ve sınır ötesinde ortaya koyduğu mücadeleyle, caydırıcılığı temel alan güçlü yapısıyla Kara Kuvvetleri’nin bugün olduğu gibi yarın da millete güven vermeye devam edeceğine inancını vurgulayan Davutoğlu, "Kara Kuvvetlerimizin kuruluş yıl dönümünü bu duygu ve düşüncelerle kutluyor, aziz şehitlerimizi ve bütün İstiklal kahramanlarımızı rahmetle, saygıyla anıyor, kahraman askerlerimize takdirlerimi sunuyorum." dedi.
Yorumlar (0)
banner442