Alexa

Demirtaş: Akşener'e ahlaksızca kampanya başlatmak istediler

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, MHP Milletvekili ve Meclis eski Başkan Vekili Meral Akşener hakkında 'Bir kadın milletvekiline, Meral Akşener’e dönük, kadın kimliğini hedef alan, ahlaksızca bir kampanya başlatmak istediler.

Demirtaş: Akşener'e ahlaksızca kampanya başlatmak istediler

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, MHP Milletvekili ve Meclis eski Başkan Vekili Meral Akşener hakkında 'Bir kadın milletvekiline, Meral Akşener’e dönük, kadın kimliğini hedef alan, ahlaksızca bir kampanya başlatmak istediler.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, MHP Milletvekili ve Meclis eski Başkan Vekili Meral Akşener hakkında, hükümete yakın bir televizyonda gündeme getirilen kaset iddialarına sert tepki gösterdi. Demirtaş, ''Bir kadın milletvekiline, Meral Akşener’e dönük, kadın kimliğini hedef alan, ahlaksızca bir kampanya başlatmak istediler. Tarzları bu, çirkinlik. Tarzları çirkinlikten başka bir şey değil.'' dedi.

BÜYÜK BİR KORKU VE KAYGI VAR


Selahattin Demirtaş, seçim çalışmaları kapsamında İstanbul Aksaray Meydanı’nda halka seslendi. AK Parti’nin 13 yıldır ellerindeki yetkileri devleti ele geçirmek için kullandığını belirten Demirtaş, bu süreçte hukukun çiğnenip kanunların yok sayıldığını söyledi. Herkeste büyük bir kaygının meydana geldiğini belirten Demirtaş, ''Bugün ülkenin her bir köyünde, ilçesinde, kentinde herkeste büyük bir korku, büyük bir kaygı var. Geleceğe dair, yarınlara dair büyük bir korku var. AKP korkusudur bu. Halk AKP’den korkar hale gelmiş. Çünkü 13 yıldır ellerinde bulundurdukları bütün yetkiyi devleti ele geçirmek için kullandılar. Kendi saltanatları, kendi zevk-i sefaları için kullandılar. Hukuku çiğnediler, kanunları yok saydılar. Yargıyı, medyayı, bütün bürokrasiyi denetimleri, egemenlikleri altına aldılar. Devlet bizimdir diyorlar. Bu devlet AKP’nin malıdır diyorlar. Bu ülkede AKP’li olmayan ve onlara boyun eğmeyenlere yaşam hakkı yok diyorlar.'' diye konuştu.

ÇİRKİNCE AHLAKSIZCA İFTİRA KAMPANYALARI YÜRÜTÜYORLAR

MHP Milletvekili ve Meclis eski Başkan Vekili Meral Akşener hakkında, hükümete yakın bir televizyonda gündeme getirilen kaset iddialarına tepki gösteren Demirtaş, ''Sabah akşam gazetelerinden televizyonlarından bize ya da partimize çirkince ahlaksızca iftira kampanyaları yürütüyorlar. Bir kadın milletvekiline, Meral Akşener’e dönük, kadın kimliğini hedef alan, ahlaksızca bir kampanya başlatmak istediler. Tarzları bu, çirkinlik. Tarzları çirkinlikten başka bir şey değil. Şahsımı ve partili arkadaşlarımı hedef alan, her gün yeni bir iftira kampanyasıyla karşı karşıyayız. Ve bunu halkın parasını çalıp yerken domuz gibi şişenler bunu yapıyor. Dikkat edin daha çok onlar yapıyorlar. Niye, HDP gelirse onların hırsızlık musluğu kapanacak. HDP barajı aşarsa AKP’nin rant hortumları kesilecek. Sizi o domuz gibi semirten hortumları keseceğiz. Domuz neymiş göstereceğiz size. Bu kadar çirkinleşip yalan iftira manşetlerle kampanya yürütecek hale gelmişlerse hiç merak etmeyin, içiniz rahat olsun, bunlar bitmiş demektir. Bir cumhurbaşkanı, bir başbakan ülkesindeki yurttaşlarının gözünün içine baka baka yalan söyleme noktasına gelmişse, sığınacakları tek şey yalan olmuşsa o iktidar zaten bitmiştir.'' ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2015, 21:37
YORUM EKLE