Demokrasimize sahip çıkmak hepimizin görevi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya Şükrü Doruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eşiyle birlikte kullandı.

Siyaset 01.11.2015, 12:18
Demokrasimize sahip çıkmak hepimizin görevi
Başbakan Davutoğlu, oyunu kullandıktan sonra dışarıda bekleyen basın mensuplarına açıklama yaptı.

Davutoğlu'nun yaptığı basın açıklaması şöyle:

Bugün bir kez daha vatandaşlık görevimizi yapmak üzere sandık başına 78 milyon olarak gidiyoruz.” diyen Başbakan Davutoğlu, “Her şeyden önce ülkemiz için, milletimiz için, insanlık için hayırlı olmasını diliyorum. Bundan 3 gün önce Cumhuriyet Bayramımızı idrak etmiştik, 92. yılında. Hep beraber ülkemizin ulaştığı düzey dolayısıyla büyük bir gururla istiklal şehitlerimizi anmış ve ülkemizin geleceği ile ilgili beslediğimiz ümitleri kamuoyumuzla paylaşmıştık. Türkiye Cumhuriyeti Devleti artık dünyanın demokratik sistemle idare edilen ve demokrasi ile kalkınmayı aynı anda gerçekleştirebilen öncü ülkelerinden biridir. Türkiye bu çabalarını önümüzdeki dönemde 100. yıla girerken kararlılıkla sürdürecektir. Her şeyden önce buradan bütün milletime şu çağrıda bulunmak istiyorum. Hep beraber sandık başındayız. Daha sandıkların kapanmasına saatler var. Bütün vatandaşlarını huzur içinde sükun içinde sandıklara gitmeye ve iradelerini sandıklara yansıtmaya davet ediyorum.
....
Sandıklarda demokrasi bayramı olduğunu söyleyen Davutoğlu şöyle konuştu: "Bir demokrasi şöleni yaparcasına birbirimizi tebrik etmeye, farklı siyasi partilere, farklı siyasi görüşlere sahip olsak da herkesin sandık başında sandığın dışında selamlaşarak ülke demokrasisinin geleceği için karşılıklı iyi niyetimizi samimiyetimizi göstermeye davet ediyorum.
...

BALKON KONUŞMASI YAPACAĞIM’


Davutoğlu, akşam balkon konuşması yapıp yapmayacağı konusundaki soruya ise şu cevabı verdi: “Balkon konuşması, bizim sayın cumhurbaşkanımızın başbakanlığından bu yana intikal eden güzel bir gelenek. Her halükarda inşallah bayram konuşması yapacağım. Allah sağlık, sıhhat verirse. Her anımız bu anlamda bir sınavdır. İnşallah akşam da netice ne olursa olsun bu neticeyi halkımızla paylaşmak kanaatlerimizi ve gelecek perspektifimizi ifade etmek üzere balkon konuşması yapacağım. Zaten 7 Haziran’da da yapmıştık. Şimdi de yapacağız inşallah.” 


Yorumlar (0)
parçalı bulutlu