Alexa

Demokrasinin Karanlık Yüzü

Demokrasi baltalanmamalıdır.İnsanlar demokratik haklarını kullanabilmelidir.ötekileştirmeler memleketimize kar değil zarar getirir.

Demokrasinin Karanlık Yüzü
banner327

Evet-Hayır kampanyaları, sadece siyasi partilerin gösteri ve propaganda hakkını doğurmaz. Bütün vatandaşlar Evet ve Hayır hakkında fikrini söyleyebilir; basında veya meydanlarda insanların hak ve hukukuna riayet etmek kaydıyla düşüncelerini aktarabilir.

Evet-Hayır kampanyaları ile toplumu kamplara bölmek veya bölmeye çalışmak ülkemize zarar verir. Evet-Hayır oylamaları dolayısıyla hepimizi ilgilendiren ve içinde yaşadığımız ülkemizin yönetim biçimine karar verme meselesidir. Öyleyse hepimizin söz söyleme hakkı vardır.

Referandumda, Sandıktan ‘EVET’de çıkabilir “Hayır”da…

Milletimizin özgür iradesiyle kullanmış olduğu oy ile çoğunluk ne diyorsa odur… Evet’te çıksa Hayır’da çıksa hepsinin başımızın üstünde yeri var.

Hak, hukuk, adalet ve eşitlik ilkeleri gereği hiç kimsenin diğerinden üstünlüğü olmamalıdır. Hiç kimsenin susması veya konuşması için bir dayatma yapılmamalıdır. Bir güç kullanılmamalıdır.

MHP’de genel başkanlığa adaylığını koyan sonra ise tecrit edilen Meral Akşener’in Çanakkale’den başlattığı “Hayır” kampanyasında susturulması için yapıldığı iddia olunan çirkin teşebbüsler ve uygulamalar milletimizin tamamında korku ve endişelere mahal vermektedir.

Şahsen ben iktidarın böylesi ucuz ve garabet işler peşine düşeceğine veya böyle bir yöntem izleyeceğine inanmıyorum.

Güçlü bir iktidar ve kendine güvenen bir hükümetin böylesi ucuz ve çirkin işlerle uğraşacağına kanaat getiremiyorum.

İddia edildiği gibi Meral Akşener’in toplantısında elektriklerin kesilmesi ve otel sahibinin tehdit edilmesi gibi anlamsız ve manasız bir eylem gerçekleşmiş ise de bunun kendini bilmez hadsiz, bir şey yaptığını sanan dangalaklardan başka kimse olamaz.

Aklım hayalim almıyor. AKP böyle bir şeyi planlı bir şekilde neden yapsın?

Yahu yapılan bu iş adamların işine gelmez ki?  Kampanyalarına böylesi eksi bir propagandayla neden başlasınlar?

MHP Genel Merkezi tarafından Meral Akşener’i susturmak maksadıyla yaptırıldığına dair iddialar var. Bunlar sadece iddiadır. Kesin olarak şu veya bu şekilde şu kimseler tarafından yapıldığına yönelik bir delil yoktur. Ancak, her kim böyle bir olayı gerçekleştirmiş ise cehaletin ta kendisidir.

İnsanlarımızı ötekileştirerek, korkutarak, hırpalıyarak, suçlayarak bir yere varmak mümkün değildir.

Aylin Kara

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 19:31
YORUM EKLE