“Demokratikleşme paketi içinde en doğru şey başörtüsüdür“

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, başörtüsü yasağının kabul edilemez olduğunu söyledi. Yeniçeri,

Siyaset 02.10.2013, 22:52 02.10.2013, 23:07
“Demokratikleşme paketi içinde en doğru şey başörtüsüdür“

Başörtüsü meselesinin kökten çözülmesi gerektiğini vurgulayan Yeniçeri, bunun için yasaların değişmesi gerektiğini belirtti.

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri: "Bu başörtüsü meselesi gerçekten çok istismar edilmiş, başörtüsü için darbe yapılmış, başörtüsü için iktidar kurulmuş, iktidar yıkılmış. Bu AKP'nin de akaryakıtı başörtüsü üzerinden sağlanmaktadır. Bu meseleyi kökten ortadan kaldırmak lazım. Bu meselenin ortadan kaldırılmasının da mantığı şu; bir insan başının renginden, başının Bağlama biçiminden bir kimseye kısıtlama getirmek aklın kabul edebileceği bir iş değil." dedi.

Yeniçeri: "Biz bütün insanların yeteneklerini, kabiliyetlerini kullanmak durumundayız. Bir takım insanlar eğer başlarını örtme biçiminden dolayı, kılık ve kıyafetinden dolayı yeteneklerinden yararlanamıyorsa, toplumda bu noktada büyük kayıp var demektir. Bu kabul edilemez. Bu mesele aslında fiilen bitmiştir. Bu bana göre demokratikleşme paketi içinde en doğru şey olmuştur. Bu eninde sonunda aşılacak bir meseleydi ve aşıldı." ifadelerini kullandı.


Yorumlar (0)
hafif yağmur