Alexa

Deniz Baykal: Seçimlerin 40'ı çıkıyor...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Deniz Baykal, "Seçimlerin 40'ı çıkıyor bugün, 40 gün oldu. Bir an önce hükümet kurmak lazım. Oyalanmanın, zaman geçirmenin fazla bir anlamı yok." dedi.

Deniz Baykal: Seçimlerin 40'ı çıkıyor...

CHP'nin eski lideri Baykal, Ramazan Bayramı Namazı'nı her bayram olduğu gibi memleketi Antalya bulunan tarihi Kaleiçi'ndeki Tekeli Mehmet Paşa Cami'inde kıldı. Partililerin de eşlik ettiği Baykal, cami önünde vatandaşlarla bayramlaştı.


Daha sonra cami önünde basın mensuplarına açıklama yapan Baykal, tüm Müslümanların ve milletin Ramazan Bayramı'nı kutladı. Bu Ramazan Bayramı'nın da yine hüzünlü bir bayram olmaya devam ettiğini belirten Baykal şöyle konuştu: "Dünyada, çevremizde yaşanan olaylar, Müslümanların maruz kaldığı büyük acılar, üzüntüler bu bayrama buruk bir tat veriyor. İnşallah en kısa zamanda bu tabloyu değiştirmek nasip olur. Acılar içindeyiz, Ramazan'ı yaşadık, bayramı idrak ediyoruz ama Müslümanların, Türkiye'de de dünyada da yüzü gülmüyor. İnşallah bir yolunu buluruz. Tabi bayram günü bu dilekleri ifade etmek boynumuzun borcu, görevimiz."

"SEÇİMLERİN 40'I ÇIKIYOR BUGÜN"

Türkiye'de ise 7 Haziran seçimlerinin gereğinin bir an önce yerine getirilerek hükümetin en kısa sürede kurulması gerektiğini vurgulayan Baykal şunları söyledi: "Seçimlerin 40'ı çıkıyor bugün, 40 gün oldu. Bir an önce hükümet kurmak lazım. Oyalanmanın, zaman geçirmenin fazla bir anlamı yok. Bir an önce tablo netleşmelidir ve bu belirsizliğe son verip, yeni hükümetin kurulması sağlanmalıdır. Bu belirsizlik dönemi ülkemize, ekonomimize, siyasetimize, ciddi zararlar veriyor. Daha bir samimiyete ve hızlı davranmaya ihtiyaç var. Birbirimizi avutmayalım, ayolamayalım, oyalanmayalım, milletin 40 gün önce verdiği talimatın gereğini içimize sindirelim ve bir an önce yerine getirelim ve Türkiye'nin önünü açalım." şeklinde konuştu.

"PARTİMİZDEN KAYNAKLANAN SIKINTI GÖRMÜYORUM"

CHP'nin sürece ilişkin tutumunun sorulması üzerine Baykal, herkesin üzerine düşen görevi yapmaya çalıştığını söyledi. Baykal, "Partimizden kaynaklanan bir sıkıntı görmüyorum. Partimiz iyi niyetle yardımcı olmaya çalışıyor. Yapıcı ve iyi niyetli tavır sergiliyor ama belirleyici olan başka unsurlar var. Herkesin sorumluluğunun gereğini yerine getirmesi lazım." ifadelerini kullandı.

BÖREKÇİDE KAHVALTI

Cami önündeki açıklamalarının ardından her bayram olduğu gibi Antalya'nın meşhur börekçisi Avcuoğlu'na giden Baykal, Antalya'nın meşhur serpme böreğiyle kahvaltı yaptı.
Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2015, 18:03
YORUM EKLE