Destici; Artık Seyretmeyeceğiz, Gardaşlarımızın Yanında Savaşacağız

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, canlı yayında çok önemli açıklamalarda bulunan Destici; duygulandıran Kerkük Türküsünü okudu.

Siyaset 21.10.2017, 15:27 21.10.2017, 16:38

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, CNN TÜRK canlı yayınında önemli açıklamalar yaptı. Partisinin Kuzey Irak konusundaki görüşlerini ifade eden Büyük Birlik Partisi lideri Destici, bölgede Türkmenlerle birlikte savaşan Türkiye’den gitmiş kişilerin bulunduğunu belirterek, Musul ve Kerkük'ün Türkiye topraklarına dahil edilmesi gerektiğini söyledi.Destici; "Sadece oralar değil, Batı Trakya ve Kırım'da Türkiye'nin toprağıdır” ifadelerini kullandı.

O topraklarda Allah'tan başka kimsesi olmayan Türkmenler olduğunu belirten Destici; "Eğer Tekrar 1980 gibi 1959 gibi türkmenlere yönelik katliam girişimi hissedersek yada bunun alt yapısı başlarsa bu tür eylemler başlarsa, biz bu sefer seyretmeyeceğiz. 80 iktidarı gibi 80'deki Türkiye gibi 59'dakiler gibi seyretmeyeceğiz. Gideceğiz o kardeşlerimizin yanında savaşacağız. Biz orada Kerkük caphesinde olacağız. Bizim arkadaşlarımız, alperenler gitti. şu anda olanlarda var , gidip gelenlerde var. Bir sayı vermem doğru değil ancak orada ne kadar lazımsa biz o gücümüzle gideriz."dedi.

Orada moral gücünün önemli olduğunu belirten Destici: "Türkmenler, Türkiye'deki gardaşlarını, Türk hükümetini Türk devletini ve Türk milletini yanlarında görmek istiyorlar. Sadeci Kerkük ve Musul değil, halep'te katılmalı, kırım'da katılmalıdır. Hayallerin büyük olmasının hiç bir zararı yok." dedi.

Destici Kerkük türküsüyle duygulandırdı.

Yorumlar (0)
hafif yağmur