Destici; BBP’den elini çek kardeşim!

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafe Destici Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a seslenerek MİT Müsteşarı'na sahip çıkılmasını istedi.

Siyaset 28.12.2014, 20:47 28.12.2014, 21:06
Destici; BBP’den elini çek kardeşim!
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafe Destici  Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a seslenerek MİT Müsteşarı'na sahip çıkılmasını istedi.


BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybetmesine sebep olan helikopterin, kendisince kiralandığına ilişkin haberleri sert bir dille yalanlayarak, "Süreci aydınlatmayanlar, takipten rahatsız olanlar ve iktidar partisinin ‘bize katılın’ teklifini reddetmemiz ile demokratik kararlarımızın sindirilememesinin, bazılarını ‘bu tür alçakça, adice, kahpece, münafıkça haber yapmaya ve kumpas kurma zavallılığına kadar götürdüğü." dedi.

BBP lideri Destici, “Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a sesleniyorum; MİT Müsteşarı'na sahip çıkın. MİT Müsteşarı'na da sesleniyorum; BBP’den elini çek kardeşim. BBP’den maşalarını çek. BBP’ye bu oyun tutmaz. Bu tezgah tutmaz. Sen yiğitsen, o helikopter düştüğündeki radar kayıtlarını açıkla. Eğer bu olayın aydınlanmasını istiyorsanız, iftirayı, alçaklığı, münafıklığı bırakacaksınız. O cihazları, kim, kimin talimatı ile söktü onu açıklayacaksınız.” diye konuştu.


BBP’in Ankara İçkale Otel’de düzenlediği istişare toplantısında gazetecilerin sorularını cevaplayan Mustafa Destici, Akit Gazetesi’nin gündeme getirdiği “Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopteri Destici kiraladı” iddiasının sorulması üzerine, şu sert açıklamaları yaptı:

“Hem bu süreci aydınlatmayanlar, takipten rahatsız olanlar, daha sonraki iktidar partisinin ‘bize katılın’ teklifini reddetmemiz, akabinde demokratik kararımızı sindirememiş olmaları, onları, işte bu tür alçakça, adice, kahpece, münafıkça haber yapmaya ve kumpas kurma zavallılığına kadar götürmüştür. Bu, kabul edilebilir bir şey değildir. Bu, iftiranın zirvesidir. Daha önce, içimize sızmaya çalışmış, daha önce partimizi, gençlik teşkilatlarımızı bir yerlere bulaştırmaya çalışmış, bir takım yapılarla işbirliği içerisine girmiş beslemeleri manşetlere çekerek, onlarla derin işbirlikleri yaparak BBP’yi, onun genel başkanını, onun kadrolarını kirletme adına, itibarsızlaştırma için attıkları bu çamur kendi yüzlerine yapışacaktır."dedi.Yorumlar (0)