Alexa

Destici: "Benim rakibim siyasi partilerdir"

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: “Benim rakibim cemaatler değil, siyasi partilerdir” dedi

Destici:
banner327
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici “Benim rakibim cemaatler değil, siyasi partilerdir” dedi

 Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Haber Türk'te Fatih Altaylı'ın hazırlayıp sunduğu “Teke Tek” programına canlı yayın konuğu oldu. Destici;  “Paralel devlet varsa üzerine gidilsin ve dış operasyonsa gereği yapılsın. Ancak şunu unutmayalım ki bu paralel yapının sorumluluğu 11 senedir iktidarda olan yönetimdedir” dedi.

 Hizmet hareketine yakın olduğu  iddialarınacevap veren Destici, “Benim rakibim cemaatler değil, siyasi partilerdir. Bütün kamu kurum ve kuruluşlarında işçi memur alımında kadrolaşma yapan hükümet, eldiven alımından merdiven alımına kadar karışan hükümet, devlet içindeki yapılaşmayı göremedi mi?” dedi.

“Kadrolar ahbap dost değil, ehliyet ve liyakat esasıyla devlet doldurulsaydı bu sıkıntılar yaşanmazdı” 


“Kadrolar ahbap dost değil, ehliyet ve liyakat esasıyla devlet doldurulsaydı bu sıkıntılar yaşanmazdı” diyen BBP Genel Başkanı Destici, “Biz herkesi eşit görerek kadrolaşma yapacağız. Örneğin 1 milyon taşeron işçi var. 1 Milyon taşeron işçinin tamamını kadroya alacağım. Bütçeye hiçbir zararı da olmayacak. Zaten bu taşeron işçilerin maaşını devlet veriyor, giyim parasını, yemek parasını, yol parasını, sigorta parsını devlet veriyor. Bu da yetmiyor, ihaleyi alan şirkete kâr veriyor. Şimdi bütün bunları yapan ve şirketi zengin eden devlet, kendi vatandaşını neden kadroya almıyor. Sosyal devletin ilkesi bu değil midir? Sıkıntı kıdem tazminatıysa, işsizlik fonunda bekleyen milyarlarca para var. Bu para kıdem tazminatı olarak çok rahat verilebilir. Taşeron kardeşlerimiz ne demek istediğimizi çok iyi anlıyor. Ayrıca Taşeronlar neden sendikalı hale getirilmiyor? BBP’li Sivas Belediyemizde bize bunu yaptık. Sivas Belediyesi’nde 3+3 ve 6+6 verirken biz %25ler oranında zam verdik. BBP hareketi, halkın refah ve mutluluğunu esas almaktadır” dedi.


 hükümetin taşeron işçilerin alımında siyasi ayrımcılık yaptığını, Siyasi partilerin, cemaatleri siyasi rant için kullanmalarını doğru bulmadığını belirten Destici:: "Her cemaat ve her cemaat lideri başımızın tacıdır. BBP’nin farkı burada. Bizim önceliğimiz maneviyatçılık, ahlakçılık, demokrasidir. Bu nedenle BBP hareketi, siyasi partiler üzeri bir siyasi harekettir. STK’ların tamamına sevgiyle, ilgiyle yaklaşıyoruz. Ancak Türkiye’de STK’lar da siyasallaştırıyor. Bu çok ciddi bir yanlış. Çok tehlikeli bir hareket. İleri demokrasilerde STK’lar siyasallaşmaz. Bu hata kabul edilemez. Türkiye, ekonomisi ile övünüyor. Her hafta benzin zammı görüyoruz. Oysaki 2008’lerde doların varil fiyatı 140 Dolar’dan 105 Dolar’a düştü. Benzindeki vergi yükü kabul edilir gibi değil. Her hafta benzin zammıyla uyanıyoruz. Ödediğimiz benzin parasının 2/3’ü vergiye gidiyor” dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2014, 11:33
YORUM EKLE