Destici Darbeciler Mutlaka İdam Edilmeli

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, darbeye kalkışan veya destek olanların ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Siyaset 31.07.2016, 21:58
Destici Darbeciler Mutlaka İdam Edilmeli

BBP Genel Başkanı  Mstafa Destici, Parti Genel Merkezinde düzenlediği il başkanları toplantısı öncesinde basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

"FETÖ'nün darbe girişimini haince ve kahpece"
15 Temmuz'daki FETÖ'nün darbe girişimini "haince, kahpece" bir girişim olarak niteleyen Destici, devletin "kendisini korusun" diye verdiği silahları halka doğrultanların, savunacakları hiçbir şey olmayacağını söyledi.

Destici, partisinin kurulduğu günden bu yana darbelere karşı bir duruş sergilediğini vurguladı. Desitici eski genel başkanları merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun "Namlusunu millete çevirmiş tanka selam durmam." sözlerini anımsattı.

Darbenin içerisinde yer alan ya da destekleyenlerin cezalandırılmasını isteyerek; Destici, "Meclisi, özel harekatı bombalayan, onlarca polisimizi şehit eden, sivil halkımızın üzerine kurşun ve bomba yağdıran bu darbecilerin de mutlaka idam edilmesi gerektiğini söylüyoruz." dedi.

Destici, meydanlardan gelen seslere tepkisiz kalınmadan, "Batı ne düşünür" diye bakmadan gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

Yorumlar (0)