Destici'den Sürpriz Görüşme

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile görüşeceğini ifade etti.

Siyaset 25.04.2018, 11:15 25.04.2018, 12:29
Destici'den Sürpriz Görüşme

AK Parti ile BBP arasında Ankara'da bir görüşme gerçekleşti. Mahir Ünal yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile görüşeceğini söyledi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici ile görüştü. Görüşme sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile BBP Genel Başkanı Destici’nin bir görüşme yapacağını ve yapılan görüşme sonrası varılan nihai kararın kamuoyu ile paylaşılacağını ifade etti.  

Ankara’da 24 Haziran erken seçim trafiği yaşanırken, Büyük Birlik Partisi (BBP) ile AK Parti heyetleri arasında bir görüşme gerçekleşti. 

BBP Lideri Mustafa Destici konuyla ilgili yaptığı açıklamada,açıklamasında "İşin başından beri ittifakın yasal hale getirilmesinin doğru olduğunu savunduk. Biz de Cumhur ittifakını desteklediğimizi, BBP olarak bu ittifakın içinde olacağımızı açıkladık. Bugün AK Parti heyeti bizleri ziyaret etti. BBP kendi amblemiyle mi kendi listesiyle mi yer alacak? İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızla yapacağımız görüşme sonrası bunu netleştirmiş olacağız" ifadesini kullandı.

Yine konuyla ilgili açıklamada bulunan Mahir Ünal'a, "Herkese kapımız açık" olmuştu. BBP’den, 'Cumhur İttifakı' kurulduktan sonra hem ittifaka hem de Erdoğan'a destek açıklamaları gelmişti."dedi.

                                         

Yorumlar (0)
banner442