Destici: HDP, PKK'nın Terör Yuvasıdır

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "HDP, PKK'nın siyasi şubesi ve terör yuvası olduğunu belirterek, "HDP, PKK'ya eleman sağlayan bir çetedir." dedi.

Siyaset 11.09.2019, 22:12 11.09.2019, 22:35
Destici: HDP, PKK'nın Terör Yuvasıdır

"HDP, PKK'nın siyasi şubesi, terör yuvası olduğunu belirten Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "HDP, PKK'ya eleman sağlayan bir çetedir. Dünyanın hiçbir yerinde buna müsamaha edilmez, müsamaha gösterilmez. Böyle bir yapıya siyasi parti denmez" dedi.

Parti Genel Merkezi'nde basın toplantısı gerçekleştiren BBP lideri Mustafa Destici, yaptığı açıklamada, "Diyarbakır'da çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığını belirterek, HDP il binası önünde oturma eylemi yapan ailelere destek verdi ve Aileleri bu eyleminden dolayı tebrik  etti.

Mustafa Destici: Bizim çocuğu dağa kaçırılan annelere tavsiyemiz

Destici yaptığı konuşmada, "Bu acılı annelerimizi cesaretlerinden, azim ve kararlıklarından dolayı alkışlıyorum. Daha önce 'Cumartesi Anneleri'nde olduğu gibi HDP'nin, PKK'nın ya da aşırı sol grupların organize ettiği bu tür eylemlerde biz CHP milletvekillerini hep en ön saflarda görmekteydik. Devlete ve millete karşı olanların yaptığı eylemlerde 'insan hakları', 'demokrasi' adına yaptıkları eylemlerde hep en ön saflarda gördük. Bugün neredeler? Bazı siyasi parti genel başkanları ve sivil toplum örgütü temsilcilerinden şu sözü duyuyoruz; 'bizim çocuğu dağa kaçırılan annelere tavsiyemiz; oturacağınız yer HDP'nin önü değil, meclisin ya da külliyenin önüdür' Yani HDP'ye tek kelime edemiyorlar. Biz bunu iyi niyetli bir girişim olarak görmüyoruz" ifadelerini kullandı.

"HDP'nin kapatılması ile ilgili dava açılmalı"

HDP'nin bir ihanet şebekesi  suç örgütü olduğunu ifade eden Destici, "HDP, PKK'nın siyasi şubesidir, terör yuvasıdır. HDP, PKK’ya eleman sağlayan bir çetedir. Dünyanın hiçbir yerinde buna müsamaha edilmez, müsamaha gösterilmez. Böyle bir yapıya siyasi parti denmez. Kanunlarımız ve yasalarımız açıktır. Teröre destek veren ve bu tür kişileri bünyesinde barındıran siyasi parti kapatılır. Siyasi olarak ya da toplumsal bir takım gerekçelerle kanunlar yok sayılamaz. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı artık beklememeli ve HDP'nin kapatılması ile ilgili dava açılmalı ve gereği yapılmalıdır. " dedi.

Yorumlar (0)