Destici, PKK Hazırlık İçerisinde

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici; Türkiye'nin kahpe saldırılarla karşı karşıya kaldığını ifade etti.

Siyaset 04.01.2017, 22:45 04.01.2017, 23:06
Destici, PKK Hazırlık İçerisinde

Türkiye'nin son bir ay içerisinde üç büyük  kahpe saldırı ile karşı karşıya kaldığını ifade eden Destici; "İstanbul-Beşiktaş, Kayseri ve en son İstanbul- Ortaköy de bir gece kulübünde yapılan silahlı terör saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diledi.

4 Ocak 2017 tarihinde şehit edilen Ruhi Kılıçkıran'a 'rahmet niyazıyla' başlayan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici; "49 yıl önce Ankara site yurdun da ülkücü hareket ilk şehidini vermişti. Benimde mezun olduğum Ankara İlahiyat Fakültesi öğrencisi Ruhi Kılıçkıran hunharca şehit edilmişti. Kendisini rahmetle anıyorum. Mekanı cennet ruhu şad olsun. Tüm Ülkücü şehitlerimizi ve vatan, devlet, bayrak ve millet için şehit olan askerlerimizi ve polislerimizi rahmetle anıyorum. Mekanları cennet olsun. "diye ifade etti.

Olağanüstü halin ilan edildiği bir dönemde maruz kalınan terör saldırılarında 'hata ve zafiyet' aranması gerektiğine işaret eden Destici; "Bir ay içerisinde 3 tane büyük saldırı yapılabiliyor ve önlenemiyorsa burada bir hata ve zafiyetin olduğu çok açıktır. Ve, zafiyetin oluşmasında hatası olan, kusuru olan, sorumluluk makamında bulunanlarında sorumluluğunun gereğini yapması gerekir."dedi. 

"PKK BÜYÜK BİR HAZIRLIK İÇERİSİNDE" 

Terör örgütü PKK'nın Güneydoğuda eylem yapmıyor gözüktüğünü aslında öyle olmadığını 'Sinmiş gibi, kabuğuna çekilmiş gibi gözüktüğünü' ifade eden Destici; konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

"Ya da devlet yetkilileri bize ‘Terörü bastırdıklarını, durdurduklarını, PKK’yı eylem yapamaz hale getirdiklerini  söylüyorlar. Ben işin aslının öyle olmadığını düşünüyorum. Bunun PKK’nın bir taktiği olduğunu düşünüyorum. PKK’nın büyük bir hazırlık içerisinde olduğunu biliyorum. PKK bu hazırlığı Suriye’nin Kuzeyinde yapıyor. Afrin de, Kamışlı da yapıyor. Haseki de yapıyor. Ayn-el Arap’da yapıyor. 

Kandil'deki üst düzey PKK elebaşılarının her birinin bir kantona gönderilerek, 50 bin kişilik bir militan grubu yetiştirme hazırlığı içinde oldukları söyleniyor. Şuanda bunların elinde geçmişte olmayan silahlara sahip oldukları söyleniyor. 

Bu silahlarında kendilerine Amerika olmak üzere, Batılı güçler tarafından verildiği bilgisi bize geliyor. Devletimizin buna seyirci kalmaması lazım. Bu süreci seyretmemesi lazım. Mutlaka müdahale etmesi lazım. 

Ordularımızın, Kolordularımızın birisinin Afrin'e, birisinin Ayn el Araba, birisinin Kamışlı' ya, birisinin Hasseki'ye, diğer birisinin Sincar'a harekat düzenleyerek bu oluşuma asla müsaade etmemesi lazım. Bu hazırlığa müdahale edilmezse Allah korusun bahar ayından itibaren devletimiz ve milletimiz çok hain PKK eylemleriyle karşı karşıya kalabilir. 

Suriye'nin kuzeyinde PKK, PYD, YPG müdahale edilmezse yarın çok geç olabilir. Kalıcı hale gelmekle yetinmezler. Gözleri bizim ülkemizdedir. Gözlerini diktikleri yer Güneydoğu Anadolu Bölgemizdir. Kalıcı hale geldikten sonra yapacaklar ilk iş Türkiye'yi karıştırmak ve Türkiye’yi bölme çabaları ve terör eylemleri olacaktır. Bunu da arkasındaki batılıların desteği ile yapacaklardır."

AHLAKİ YIKIMLA KARŞI KARŞIYAYIZ

Ülkemizde özellikle belli medya kuruluşları aracılığıyla bir ahlaki yıkımla karşı karşıyayız. Türk İslam kültürünün yerine Televole kültürü ikame etmeye çalışanlar bugün daha büyük medya kuruluşlarına güçlere sahip hale gelmişlerdir. Halkımızı bu kültür ile yetiştirmeye çalışmaktadırlar. 

İslam inancından Türk İslam Kültüründen uzaklaştırıp tamamen bir televole magazin kültürüyle, gayri ahlaki bir kültürle yetiştirme gayreti vardır. Bunlarda başarılı olmaktadırlar. Halkımızı ve gençliğimizin bir kesimi bu kültürün peşinden gitmektedir. Sabahtan akşama bu proğramlar seyredilmektedir. Buna ses çıkartmayanlar İslam ve Türk İslam Kültürü adına bir şeyler söylendiği zaman rahatsız olmaktadırlar. Biz bunu iyi niyetli olarak görmüyoruz."   

HERKES İNANDIĞI GİBİ YAŞASIN

Büyük Birlik Partisinin herkesin inandığı gibi yaşamasından taraf olduğunu dile getiren Destici; BBP'nin Türkiye'de fikir ve ifade özgürlüğünün en iyi şekilde tesis edilmesi gerektiğini savunduğunu ve bunun mücadelesini verdiğini belirtti.

Yorumlar (0)