Destici, Türkiye Darbelere Geçit Vermeyeceğini Gösterdi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye'nin artık darbelere geçit olmayacağını 15 Temmuz'da göstermiş olduğunu, 15 Temmuz'da Türkiye'nin darbeye karşı çok ciddi, doğru, başarılı ve güçlü bir mücadele verdiğini belirtti.

Siyaset 14.07.2020, 22:48 14.07.2020, 23:39
Destici, Türkiye Darbelere Geçit Vermeyeceğini Gösterdi

Türkiye, darbelere geçit olmayacağını 15 Temmuz'da göstermiş olduğunu belirten BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye'nin artık darbelere geçit olmayacağını 15 Temmuz'da göstermiş olduğunu, 15 Temmuz'da Türkiye, darbeye karşı çok ciddi, doğru, başarılı ve güçlü bir mücadele verdiğini dile getirdi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin 4'üncü yılı dolayısıyla AA'ya açıklamalarda bulunan Mustafa Destici,15 Temmuz deyince akla darbe, işgal ve savaş girişimi geldiğini belirterek, Türkiye'de daha önce de askeri kalkışmaların olduğunu ancak 15 Temmuz'un farklı olduğunu kaydetti.

15 Temmuz'un, Türkiye'yi iç savaşa vekarışıklığa götürmeyi amaçlayan bir kalkışma olduğuna dikkati çeken Destici, Türkiye'yi Mısır gibi yapmaya çalıştıklarını ancak Halkın sessiz kalmayacağını bildiklerini belirtti. Ülkece, devletçe ve milletçe darbeye karşı bir duruş sergilendiğini ifade eden Destici,15 Temmuz hain FETÖ darbe kalkışmasına, 28 Şubat'taki post modern darbesine ve bütün darbelere karşı durduklarını söyledi. 

15 Temmuz darbe grişiminin emperyalistlerin ve siyonistlerin oyunu olduğunu belirten Destici, Türkiye'yi Mısır, Suriye ve Irak gibi yapma girişimi olduğunu gördüklerini ve buna fırsat verilmediğini kaydetti.

Genel Başkan Mustafa Destici, Türkiye, artık darbelere geçit olmayacağını 15 Temmuz'da gösterdiğini, 28 Şubat'ta siyasiler, medya, iş dünyası ve maalesef vatandaşların bir kısmı darbeyi desteklediklerini, 1980 darbesinde yine millet direniş göstermediğini, 1960 darbesinde de aynı şeyler yaşandığına dikkat çekti.

KAYNAK: www.bbp.org.tr

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)