Destici: Yeter artık, milleti kandırmayın

Büyük Birlik Partisi(BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, iktidarın terörle göstermelik şekilde mücadele ettiğini savunarak, 'Maalesef olan bizim askerimize, polisimize ve gariban Anadolu çocuklarına oluyor' dedi.

Siyaset 22.02.2016, 00:58
Destici: Yeter artık, milleti kandırmayın
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin Sivas’ta yapılan 10. Olağan İl Başkanlığı Kongresine katıldı. Belediye Nikâh Salonu’nda gerçekleştirilen kongrede konuşan Genel Başkan Destici, ülkenin içinde, sınırında ve sınır ötesinde yaşanan hadiselerin, olağanüstü bir dönemden geçildiğini gösterdiğini belirterek, “Son 20 yılın en fazla şehit verdiğimiz sürecini yaşıyoruz. Son 7 ayda 20 Temmuz’dan bu yana 300’ün üzerinde şehit var.” diye konuştu.

“SAVCILAR İHMALİ OLANLARI DA SORUŞTURMALI”

Destici, şunları söyledi: “Özellikle Ankara gibi benzeri saldırılarda şunu görüyoruz: Ne hikmetse faili hemen aynı gün veya ertesi günü açıklanıyor. Buradan şunu sormak istiyorum. Bu failler bu kadar kolay tespit edilebiliyorsa, bu bombalar patlamadan önce niye tespit edilemiyor? Buradan bu saldırıları soruşturan savcı ve başsavcılara da seslenmek istiyorum; Soruşturmalar iki ayaklı sürdürülmeli, bu saldırıları gerçekleştirenler ve bunların arkasındaki destekçileriyle ilgili bir de bu saldırıları önleyemeyerek zafiyet göstererek hatası ve kusuru olanlarla ilgili de soruşturma yapılmalı.”

“İSTİHBARAT BİLGİSİ VARKEN NİYE SALDIRI ÖNLENMEDİ?”

Ankara’da meydana gelen saldırı sonrası hastaneleri ziyaret ederek yaralı yakınları ve askeri yetkililerle konuşma fırsatı bulduğunu anlatan Mustafa Destici, “Hepsinin söylediği, daha önceden böyle bir saldırı yapılabileceği noktasında tam da bu servis araçlarına yönelik olarak istihbarat duyumlarının olduğunu, ama buna rağmen niye önlem alınmadığını çok acı bir şekilde feryat ederek soruyorlardı. Onlar adına, evladını kaybeden anne ve babaların adına soruyorum; Bu istihbarat bilgisi olduğu halde bu saldırıyı önleyemeyenler bunun hesabını bu millete verecek.” şeklinde konuştu.

“ALLAH’IN İZNİYLE ÜLKEMİZİ HİÇ KİMSE BÖLEMEYECEK"

Ülkenin çözülemeyecek hiçbir problemi olmadığını, terörün de bunlardan bir tanesi olduğunu dile getiren Genel Başkan Destici, ülkenin bölünmesine izin vermeyeceklerini kaydederek şunları söyledi: “Hiç endişe etmeyin, Allah’ın izniyle ülkemizi hiç kimse bölemeyecek. Buna Kürt’üyle, Türkmen’iyle, Çerkez’iyle, Laz’ıyla, Alevi’siyle, Sünni’siyle hep birlikte müsaade etmeyeceğiz. Tüm hainlere, tüm gafillere, tüm akılsızlara, tüm ehliyetsizlere, liyakatsizlere ve öngörüsüzlere rağmen biz bu milletle birlikte buna müsaade etmeyeceğiz. Yakın gelecekte de böyle bir tehlike yok. Ama şuanda yapmaya çalıştıkları bunun alt yapısını hazırlamak, şuanda bu milleti bölemeyeceklerini onlar da biliyor.”

“BAŞKANLIK SİSTEMİNDEN ÖNCE ÜLKE GÜVENLİĞİ”

Başkanlık sisteminden önce milletin güvenliğinin sağlanması gerektiğinin altını çizen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Milletin ve devletin beka problemi var, sınırlarımız kevgire dönmüş güvensiz bir şekilde, ülkenin içinde PKK Cizre, Sur, Silopi, İdil kurtarılmış bölgeler oluşturmuş, sen bunları bitirmeden boş işlerle uğraşıyorsun. Milletin önceliği bu değil, önceliği güvenlik. Önce milletin güvenliği sağla ve milletin çocuklarını koru. Cizre’de ve Sur’da benim ilçe başkanım hayatını devam ettiremiyor, seninki de aynı durumda boşalttılar orayı. Sen devletsen Cizre’ye, Sur’a, Silopi’ye ve İdil’e hakim ol, aradaki vatandaşların güvenliğini sağla ondan sonra yeni anayasadan ve Başkanlık sisteminden bahset.” ifadesini kullandı.

“BİZDEN BAŞKA BÜTÜN ÜLKELER SINIRDA UÇABİLİYOR”


Türkiye’nin zamanında atması gereken adımları atmadığını savunan Mustafa Destici, şöyle devam etti: “Rusya gelmeden önce Bayırbucak Türkmenleri'nin güvenliğini sağlamakla mükellefti. Şu anda bir tane uçak bile kaldıramıyoruz. Bütün ülkelerin uçakları Suriye sınırlarında, istedikleri yeri de bombalıyorlar; Rusya geliyor, ‘IŞİD’i bombalıyoruz’ diye Türkmenleri bombalıyor. ABD, PYD’ye destek sağlıyor. İngiltere, Suudi Arabistan, Almanya, Fransa geliyor. Hepsinin uçakları uçabiliyor. Bundan 4 sene önce ‘Halep’te sabah namazı, Şam’da Cuma namazı kılacağız’ diyenlere soruyorum. Niye bizim uçaklarımız Türkmenleri ve masum insanları korumak uçamıyor? Bunun cevabını verin. Sadece konuşuyorlar.”

HÜKÜMET ALGI OPERASYONU YAPARAK SUÇU BAŞKASINA ATIYOR”

İktidarın 14 yıl boyunca bütün olumsuzluklar için başka suçlular aradığını ve bu konuda algı operasyonları yaptığını söyleyen Destici, şu sözleri kullandı: “Milletimizin de artık uyanması lazım. Ankara’da bir iş yerine girdim. Baktım masanın üzerinde gazeteler var. Dedi ki; 'Türkiye nereye gidiyor, ne olacak Türkiye’nin hali?' Dedim ki; Bana niye soruyorsun, yeni seçilmiş bir iktidar var. Onlara sor, ya da sana soruyorum ne olacak? Çünkü bir tercih yaparak bu kadroyu iş başına getirdin. Okuduğu gazeteleri tek tek gösterdim. O gazetelere göre Türkiye’de hiçbir olumsuzluk yok. Bütün bu olumsuzlukların sorumlusu ya ABD ya İsrail ya Esad ya cemaat ya başka bir tarikat veya muhalefet ama 14 yıldır Türkiye’yi yönetenlerin hiçbir sorumluluğu yok. Sen de buna inanmışsın, işte memleketin hali bu. Öyle bir algı operasyonuyla karşı karşıyayız ki; bunu kendi kendine soran da yönetenlere soran da yok. Tam tersine onlarla birlikte yeni suçlular ilan ederek durumu kurtarmaya çalışan algı operasyonu mimarları var.”

“TERÖRE DESTEK VEREN VEKİLLERİ YARGILAMADIKÇA,
TERÖRLE MÜCADELEDEN BAHSETME”

Topyekûn bir mücadele verilirse ülkenin terör belasından çok kısa bir sürede kurtulacağının altını çizen BBP Genel Başkanı Destici, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ama sen askerimiz ve polisimiz kahramanca mücadele ederken, ‘PKK seni tükürüğü ile boğar’ diyen hain sözde milletvekilinin dokunulmazlığını kaldırmazsan bana terörle mücadeleden bahsedemezsin. Milleti kandırmaktan öte bir şey yapmıyorsunuz. Ankara saldırısında onlarca insanımız hayatını kaybettiği halde, ortak bildiriye imza atmayan HDP’li milletvekillerinin dokunulmazlığını kaldırmıyorsan açıktan terör örgütüne, PKK’ya, PYD’ye ve uzantılarına destek veren milletvekillerinin dokunulmazlığını kaldırmadan onları yargı önüne çıkarmadan bana terörle mücadeleden bahsetme. Maalesef olan bizim askerimize, polisimize ve gariban Anadolu çocuklarına oluyor. Orada kahramanca mücadeleyi verenler aslında arkalarında güçlü bir iradenin olmadığını biliyor. Orada yaşananları biliyoruz. Oradaki askerin ve polisin hangi duyguları taşıdığını biliyoruz. Ama milli bir mesele olduğu için bunları dile getirmiyoruz. Ama yeter artık milleti kandırmayın. Terörle mücadele yapacaksanız göstermelik yapmayın. Adam gibi topyekûn bir mücadele yapın.”

“KAYBEDEN ÜLKEMİZ VE MİLLETİMİZ OLUYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ile müttefiklik konusunda yaşadığı ifadeleri hatırlatan Mustafa Destici, sözlerini şu şekilde noktaladı: “PYD ve YPG’nin oluşmasına dolaylı yoldan destek verdin. Şimdi diyorsun ki PKK=PYD, kimseyi de inandıramıyorsun. Müttefik dediğin ABD’ye her konuşmasında Cumhurbaşkanı; ‘Beni mi YPG’yi mi tercih ediyorsun?’ dediğinde birkaç kez sorduğunda ABD; 'YPG’yi tercih ediyorum. YPG bizim IŞİD’e karşı müttefikimizdir’ diyor. Açıkça bunu söylüyorlar. Obama ile yaptıkları telefon görüşmesi bizim cenahtan farklı yansıtıldı, ABD cenahından farklı yansıtıldı. Hiç durmadan hemen açıklama yapıyorlar. Yani bizimkilerin milleti kandırdığı gün gibi ortada. Bırakın artık milleti kandırmaktan vazgeçin. Kendi camianız inanıyormuş gibi gözükebilir, onlar da gerçeğin ne olduğunu biliyor. Kaybeden ülkemiz ve milletimiz oluyor.”
Yorumlar (0)
banner442