Destici; "Yılın Fotoğrafları" Oylamasına Katıldı

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Anadolu Ajansı'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasında "Haber" kategorisindeki tercihini "Mehmetçik'ten İlk İftar" başlıklı fotoğrafından yana kullandı.

Siyaset 17.12.2018, 16:09 17.12.2018, 16:27
Destici; "Yılın Fotoğrafları" Oylamasına Katıldı

BBP Genel Başkanı Destici, "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı. "Haber" kategorisindeki tercihini "Mehmetçik'ten İlk İftar" başlıklı fotoğrafından yana kullanan Destici, A.Ajansı muhabirlerinin yurt içi ve dışında çektiği fotoğrafları inceledi.

Destici, "Haber", "Yaşam" ve "Spor" kategorilerinde 3 fotoğraf için oy kullandı. "Haber" kategorisindeki tercihini Özkan Bilgin'in "Mehmetçik'ten İlk İftar" başlıklı fotoğrafından yana kullanan Mustafa Destici, Mehmetçiğin, vatan için canını ortaya koyduğunu, yılmadan, usanmadan terörle mücadeleye devam ettiğini ifade etti.

Bu fotoğrafın kendisini çok etkilediğini söyleyen Destici, "Bu fotoğraf, gerçekten Mehmetçiği iyi anlatıyor. Bir sofranın başındalar ve dua ediyorlar. Mehmetçiğin, 'peygamber ocağı' diye adlandırılmasının en iyi ifadesi. Bu fotoğraf, onun için beni çok etkiledi." dedi. 

Türk insanının canlılara olan sevgisinin dışa vurumu olarak değerlendiren Destici, "Yaşam" kategorisinde İlhami Çetin'in "Ali Dede ve Kedisi" isimli çalışmasına oy vererek şunları ifade etti; "Kendi canı gibi kedisini de kurtarmış ve onu da sahiplenmiş bir insan var bu fotoğrafta. Ali Dede ile kedi birbirlerine sarılmış vaziyetteler.

Çok etkileyici bir fotoğraf. Türk insanının canlılara, hayvanlara olan sevgisinin dışa vurumu."
Destici, "spor" kategorisinde tercih ettiği Ali Atmaca'nın "Ata sporu" isimli fotoğrafını çok beğendiğini kaydederek, "Ata sporları şenliğine desteğimizi göstermek için bu fotoğrafa oy veriyorum. Kendi ata sporumuza sahip çıkmak adına da bu fotoğrafın başarılı olduğunu düşünüyorum. Sporcumuzu ve fotoğrafı çeken muhabirimizi tebrik ediyorum." dedi.

Yorumlar (0)