Deva Partisi İktidara Geldiğinde İnterneti Ucuzlatacak

DEVA Partisi Dijital Dönüşüm ve Teknoloji Politikaları Başkanı Burak Dalgın, Özel İletişim Vergisi oranının Cumhurbaşkanlığı kararıyla yüzde 7,5’tan yüzde 10’a yükseltilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Siyaset 30.01.2021, 17:34 30.01.2021, 18:18
Deva Partisi İktidara Geldiğinde İnterneti Ucuzlatacak

İnternet erişimi ve bilgisayar, tablet, oyun konsolu gibi dijital cihazlar üzerindeki aşırı vergileri indireceklerini, interneti ucuzlatacaklarını belirten  DEVA Partisi Dijital Dönüşüm ve Teknoloji Politikaları Başkanı Burak Dalgın, "Türkiye’yi uluslararası dijitalleşme yarışında geri bırakmayacak, gelişmiş ülkelerin seviyesini yakalamasını sağlayacağız." dedi.

Burak Dalgın, yaptığı basın açıklamasında, internete erişimin ucuzlatılması gerekirken yapılan vergi zammının, iktidarın tek derdinin acı reçete olduğunu bir kez daha gösterdiğini vurgulayarak, “Özel İletişim Vergisi‘nin Cumhurbaşkanlığı kararıyla üçte bir oranında yükseltilmesi, iktidarın tek derdinin acı reçete olduğunu, ekonomik krizin cezasını vatandaşa kesmeye çalıştığını bir kez daha göstermiştir. " dedi.

Bir yönetimin önceliklerini anlamanın yegâne yolu vergi politikasına ve harcama alanlarına bakmak olduğunu belirten Dalgın, "Mevcut hükümet, gerçek ve akılcı bir politikalar uygulamak yerine, vatandaşın omuzlarındaki yükü artırmaya devam etmektedir. Bilgi Çağı’nı önemseyen, bunun gerçek bir bekâ meselesi olduğunu anlayan yönetimler vatandaşın bilgiye erişimini ucuzlatmaya çalışır.  İktidar esnafa, marketlere zam yapmayın derken, vatandaşına acı reçete yazmaya devam ediyor. Kaynak arayışında iseler kendilerine tavsiyemiz tasarrufa önce kendi yüksek masraf kalemlerini kısarak başlamalarıdır." dedi.

İnterneti herkes için ucuzlatacağız

Deva Partisi olarak iktidara geldiklarinde "İnternet erişimi ve bilgisayar, tablet, oyun konsolu gibi dijital cihazlar üzerindeki aşırı vergileri indireceğiz. 6-25 yaş arası öğrencilere ve gençlere ücretsiz internet erişimi sağlayacağız. Telekom şirketleri üzerindeki yükleri azaltarak ve uzun vadeli, makul maliyetli finansman çekerek interneti herkes için ucuzlatacağız. Tüm bunları kapsamlı ‘5H internet‘ politikamız çerçevesinde gerçekleştireceğiz: Hızlı, hesaplı, hizmet odaklı, her yerde ve hür internet! Türkiye’yi uluslararası dijitalleşme yarışında geri bırakmayacak, gelişmiş ülkelerin seviyesini yakalamasını sağlayacağız." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)